Audi R8 LMS

Już za kilka dni, 26 lutego, samochody Audi R8 LMS, wezmą udział w 12-godzinnym wyścigu w Bathurst, broniąc zdobytego tam rok wcześniej mistrzowskiego tytułu. Na początku roku 2011, Audi odniosło podwójne zwycięstwo na tym legendarnym australijskim torze wyścigowym. Tym razem, kierowcy Phoenix Racing ponownie walczyć będą o wygraną, dysponując dwoma Audi R8 LMS. Wystawione przez zespół z Eifel, zwyciężające wcześniej w wyścigach serii DTM pojazdy, wzbudzają powszechne zainteresowanie jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu.

Audi R8 LMS team’u Phoenix Racing, wcielają się w dzikie zwierzęta rodem z Australii. Czarny GT3 oznaczony numerem „1” ma na swym boku typowy dla tego kraju znak drogowy ostrzegający przed kangurami, a grafika na samochodzie białym, znaczonym “2”, to pająk zwany „redback” oraz jego sieć. Takie oznakowanie budzi wśród fanów Audi jednoznaczne wspomnienia: 31 grudnia 2000r., Dindo Capello i Allan McNish, prowadząc Audi R8 w legendarnym już malowaniu – z krokodylem na boku samochodu, wygrali “Millenium Race” w Adelaide.

Dla zespołu Phoenix Racing, start na “piątym kontynencie” jest nowością, mimo że nowością nie jest dla niego start w wyścigach długodystansowych. Niemiecki zespół dowiódł już swoich maratońskich kwalifikacji w wyścigach 24-godzinnych, dwukrotnie wygrywając na torze Nürburgring i raz na torze w Spa.


Wielokrotnie zajmował też miejsca na podium w innych wyścigach w swojej klasie.

 

źródło: Audi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *