Zengő Motorsport, Honda Civic i starty w WTCC

(WTCC) będzie korzystał z samochodów Honda Civic WTCC. Kierowcą zespołu będzie węgierski zawodnik Norbert Michelisz.


– Zawsze chcieliśmy, by Civic WTCC był używany także przez prywatne zespoły, więc ta wiadomość bardzo nas ucieszyła – podkreślił William De Braekeleer, szef sportów motorowych w Honda Motor Europe Ltd. – Zengő Motorsport jest niezwykle profesjonalnym zespołem, a Norbert Michelisz, to ceniony i bardzo utalentowany kierowca. Czujemy się zaszczyceni ich wyborem i zaufaniem, jakie mają do naszego auta (Civica WTCC). Będziemy z przyjemnością współpracować z tak świetną ekipą w walce o tytuł mistrza producentów, jesteśmy też zdecydowani zapewnić im najlepsze wsparcie potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Oczywiście będzie to oznaczało dodatkowe wyzwania dla naszego fabrycznego zespołu, ale w końcu o to chodzi w wyścigach!


– Zengő Motorsport był pierwszym z wielu zespołów, zarówno zaangażowanych w serię WTCC, jak i uczestniczących w innych seriach, które wyraziły zainteresowanie ściganiem się Hondami Civic WTCC – dodał William De Braekeleer. – Bardzo chcemy w przyszłości dysponować większą ilością samochodów dla innych kierowców, ale obecnie ograniczamy się do współpracy z jednym prywatnym zespołem.


– Współpracując z Hondą mamy idealnego partnera do realizacji naszego nowego celu, a celem tym jest walka o tytuł mistrza świata – oświadczył Zoltán Zengő, szef zespołu. – Chcę też podziękować kolegom z Honda Hungary za ich wsparcie oraz wszystkim członkom mojego zespołu, z których jestem bardzo dumny. Moim zadaniem jest wesprzeć talent Norberta Michelisza najlepszą dostępną techniką, bo gdy wyjątkowy kierowca spotyka wyjątkowy samochód, na torze mogą dziać się cuda. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na Hondę, uważając że jest to idealny moment na podróż ich Shinkansenem. Jesteśmy zaszczyceni, że gdzieś w Japonii i we Włoszech powstaje absolutnie topowy samochód wyścigowy, który jest przeznaczony dla nas i dla naszego kierowcy Norberta. Działający w Budapeszcie Zengő Motorsport został założony w latach 90-tych przez Zoltána Zengő i wypracował sobie pozycję jednej z najlepszych węgierskich ekip uczestniczących w sportach motorowych.


Norbert Michelisz jest czołowym kierowcą zespołu Zengő Motorsport, z którym współpracuje od 2006 roku. W roku 2008 Norbert Michelisz został pierwszym od wielu lat węgierskim kierowcą startującym w wyścigach WTCC, a już w swoim pierwszym pełnym sezonie, w roku 2010, pokazał on swoje możliwości, zdobywając tytuł najlepszego debiutanta roku. W ostatnim sezonie Michelisz odniósł kolejne sukcesy, wygrywając wyścig na torze Hungaroring i zwyciężając w klasyfikacji generalnej Yokohama Driver’s Trophy.


J.A.S Motorsport zbuduje dla węgierskiego zespołu samochód według tych samych specyfikacji, co samochody fabrycznego zespołu startującego na Hondach Civic WTCC. Samochód będzie napędzany silnikiem HR-412 E, wyjątkową czterocylindrową jednostką benzynową o pojemności 1,6 litra, z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, stworzoną przez Honda R&D i obsługiwaną na torze przez personel techniczny z firmy Mugen.

Honda Racing Team JAS jest zespołem fabrycznym Hondy. W sezonie 2013 FIA World Touring Car Championship wystawi on dwa samochody prowadzone przez Gabriele Tarquini oraz Tiago Monteiro.
W 2012 r. zespół Honda Racing Team JAS wystartował w trzech ostatnich wyścigach sezonu i już w listopadowej edycji WTCC w Macau, Tiago Monteiro zajął miejsce na podium.

 

źródło: Honda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *