Zabezpieczenie przed kradzieżą do luksusowych pojazdów!

Niesamowicie zaprojektowane, o rekordowych osiągach i niewiarygodnie bogatym wnętrzu, budzą podziw w każdym. Do marek luksusowych zaliczamy te, które kosztują często sześciocyfrowe sumy, a ich dostępność jest mocno ograniczona z uwagi na niską produkowaną ilość. Są to więc Bentleye, Ferrari, Aston Martiny, Lamborghini czy Porsche.

 

 

 

 

Niestety tam gdzie pojawia się luksus, często pojawiają się także złodzieje, którzy ostrzą sobie na niego zęby. Co prawda ilość samochodów luksusowych w Polsce nie jest duża, jednak to im nie przeszkadza – szukają rynku zbytu na części za granicą, gdzie jeszcze lepiej na tym zarabiają. Zabezpieczenie takiego auta to często zagwozdka dla właściciela – jak ochronić pojazd nie ingerując w niego, tak aby nie stracił gwarancji, a jednocześnie był odporny na lepkie ręce złodziei?


Rozwiązaniem tego problemu jest zabezpieczenie przed kradzieżą w postaci nadajników radiowych. Małe urządzenie montowane w ukrytym miejscy w aucie sprawia, że samochód można namierzyć po kradzieży, nawet jeśli złodziej będzie chciał go ukryć w garażu, na parkingu podziemnym lub w kontenerze. O tym jak działa i jak przebiega cały proces zabezpieczenia przed kradzieżą samochodu luksusowego, dowiesz się czytając poniższy artykuł. Miłej lektury!

Jak działa nadajnik radiowy – zabezpieczenie przed kradzieżą do luksusowego samochodu?

Nadajnik radiowy w zabezpieczeniu przed kradzieżą wykorzystuje szeroki zakres fal radiowych. Dzięki temu jest niezagłuszalny w przeciwieństwie do nadajnika GPS. Lokalizator radiowy jest zintegrowany z systemem naziemnych, niezależnych stacji nadawczo-odbiorczych oraz z infrastrukturą radiotelekomunikacyjną na terenie Europy. Natomiast w poszukiwaniach aut zabezpieczonych przed kradzieżą biorą udział ekipy poszukiwawcze, których samochody są wyposażone w specjalne komputery – dzięki nim można odebrać sygnał z nadajnika radiowego.,

Instalacja zabezpieczenia przed kradzieżą w luksusowym samochodzie

Lokalizator radiowy jest montowany przez certyfikowanego instalatora – jedynie on zna miejsce jego ukrycia, nie zdradzając go nawet właścicielowi. Ten zabieg pozwala na utrzymanie bezpieczeństwa pojazdu. Nadajnik w momencie instalacji jest uśpiony – nie śledzi użytkownika, nie zapisuje tras, ani nie przekazuje żadnych informacji. Montaż nie ingeruje w elektronikę auta – nie ma więc obaw o utratę gwarancji w luksusowym samochodzie.

Zgłoszenie kradzieży luksusowego samochodu z zabezpieczeniem nadajnikiem radiowym

W przypadku kradzieży uruchamia się cała procedura odzyskiwania pojazdu zabezpieczonego nadajnikiem radiowym. Na początku właściciel powiadamia Centrum Operacyjne oraz policję o zaistniałym zdarzeniu. Następnie lokalizator radiowy zostaje włączony. Ekipa poszukiwawcza wyrusza autem wyposażonym w specjalne odbiorniki sygnału, które namierzają dokładną pozycję samochodu. Następnie wraz z policją odzyskują auto – średni czas odzyskania wynosi 24 godziny. Właściciel nie musi więc długo martwić się o swoją zgubę. Dodatkowo uspokaja fakt, że skuteczność systemu radiowego to 98% – niemal pewne zabezpieczenie przed kradzieżą.

Sprawdź najlepsze zabezpieczenie przed kradzieżą dla luksusowego auta!

Najważniejszym wątkiem w zabezpieczeniu przed kradzieżą luksusowego auta jest pytanie – gdzie mogę znaleźć ten system radiowy. Odpowiedź jest tylko jedna – firma IKOL, która od przeszło 25 lat zajmuje się odzyskiwaniem skradzionych pojazdów w Polsce. Ich rozwiązania są innowacyjne i zdecydowanie krok przed złodziejami samochodów. Dodatkowo samochód jest zawsze pod ścisłą kontrolą właściciela, dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej, która może obsługiwać również monitoring GPS. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemu radiowego, koniecznie odwiedź stronę ikol.pl – uzyskasz tam odpowiedzi na wszystkie pytania!

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *