Renault Clio świętuje 20 lat!

Dotychczas Clio podbiło serca ponad 10 milionów klientów na całym świecie dzięki oryginalnemu stylowi, niezawodności, wysokiemu poziomowi komfortu i bezpieczeństwa oraz bogatemu wyposażeniu, godnemu samochodów wyższej klasy. Jako jedyny model, który został dwukrotnie wybrany Samochodem Roku, Clio narzuciło nowe standardy w segmencie małych aut. Wyprzedzając inne modele w zakresie bezpieczeństwa, Clio stało się pierwszym pojazdem w segmencie B, który uzyskał najpierw 4, a potem 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Ponadto ściśle przestrzegana jakość wykonania sprawia, że jest to jedno z najbardziej niezawodnych aut w segmencie.

Aby uczcić dwudzieste urodziny Clio, koncern Renault oferuje ekskluzywną serię limitowaną Dwudziestka w trzech typach karoserii (w wersjach: 3-drzwiowych, 5-drzwiowych oraz kombi). Limitowana seria obejmuje także model Clio Renault Sport.

W Polsce seria limitowana Dwudziestka jest dostępna w dwóch wersjach nadwozia: 5-drzwiowej oraz Grandtour. Posiada ona w wyposażeniu seryjnym m.in. nawigację Carminat TomTom®, klimatyzację automatyczną, poduszki kurtynowe, radio 80W CD MP3, aluminiowe obręcze kół 15”, światła przeciwmgłowe, skórzaną kierownicę oraz szyby przednie i lusterka boczne regulowane elektrycznie. Cena auta o charakterystycznym wyglądzie i bogatym wyposażeniu zaczyna się od 49 600 PLN.

Seria limitowana Dwudziestka wyróżnia się oznaczeniem 20th znajdującym się na słupkach drzwi oraz listwą zderzaka i obudową lusterek wstecznych w kolorze lśniącej czerni. Clio Renault Sport otrzymało dodatkowo z tej okazji ekskluzywną czarno-białą kolorystykę. Luksusowe wnętrze podkreśla grafitowa deska rozdzielcza z jasnymi przeszyciami. Panel główny radia oraz wywietrzniki są w kolorze lśniącego grafitu, a na progach drzwi znajduje się oznaczenie charakterystyczne dla serii limitowanej – 20th.


Seria Limitowana Dwudziestka na 20 urodziny Clio
Od 1990 roku Clio wyznacza standardy w segmencie B

Renault Clio, godne dziedzictwa 4CV oraz R5, wyróżnia się na tle innych pojazdów od momentu pojawienia się na rynku w 1990 roku. Zaznaczając swoje miejsce w historii sloganem Ma wszystkie zalety dużego samochodu, Clio pełniło rolę lidera segmentu B, podwyższając standardy z każdą nową generacją. W ciągu 20 lat obecności na rynku Clio urzekło 10 milionów miłośników samochodów w ponad 100 krajach  dzięki swojemu stylowi, niezawodności, wysokiemu poziomowi komfortu i bezpieczeństwa oraz bogatemu wyposażeniu, godnemu samochodom wyższej klasy. Te cechy sprawiają, że Clio jest jak dotąd jedynym modelem, który dwukrotnie otrzymał tytuł Samochodu Roku. Po raz pierwszy nagrodę tę otrzymało w 1991 roku Clio I, po raz drugi w 2006 roku Samochodem Roku uznano Clio III. Jako pionier w zakresie bezpieczeństwa Clio stopniowo narzucało standardy, będąc pierwszym pojazdem w swojej kategorii, który w testach zderzeniowych Euro NCAP otrzymał 4 gwiazdki w 2000 roku, a następnie – w 2005 roku
– 5 gwiazdek. Ściśle przestrzegana jakość wykonania sprawia, że jest to jeden z najbardziej niezawodnych samochodów w segmencie.


Aby uczcić dwudzieste urodziny najlepiej sprzedającego się samochodu Renault, na rynek wprowadzono ekskluzywną serię limitowaną Dwudziestka – 20th  oferowaną w wersjach
3-drzwiowych, 5-drzwiowych, kombi oraz Clio Renault Sport.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *