Wyprawa Mazdy Północ – Południe SKYACTIV

Halina Mlynkova i Łukasz Nowicki podjęli wyzwanie Mazdy i już w lipcu wyruszą, by odkryć wyjątkowe zakątki na północy i południu Polski. Jednocześnie będą zachęcać do głosowania na ulubiony region naszego kraju. Kto zdobędzie więcej głosów – północ czy południe, Mazda MX-5 czy CX-5, Halina Mlynkova czy Łukasz Nowicki? Wynik głosowania poznamy pod koniec lipca. Ponadto, każdy internauta będzie mógł dodawać zdjęcia i opisy swoich ulubionych, nieznanych miejsc w Polsce.

Dylemat „góry czy morze, północ czy południe” to stały punkt naszych przedwakacyjnych rozważań. Każda z tych opcji ma swoich zwolenników i czasem trudno wybrać kierunek. Mazda postanowiła pomóc w rozwiązaniu tego problemu i wysyła swoje ekipy w obydwa regiony, żeby odkryć wyjątkowe miejsca i zachęcić do ich odwiedzenia. Zaczynamy też rywalizację, która ma jednoznacznie rozstrzygnąć – północ czy południe, ona czy on, roadster czy SUV.

Halina Mlynkova wyruszy na północ roadsterem Mazda MX-5 i zwiedzi najciekawsze, mało znane zakątki Pomorza, Mazur i Podlasia. Przez 2 tygodnie przejedzie całą północną Polskę, od Suwalszczyzny aż do Międzyzdrojów, a w tej przygodzie towarzyszyć jej będzie kultowy kabriolet Mazdy – MX-5 w wersji SPRING, który zapewnia wyjątkową przyjemność z jazdy. Łukasz z kolei, sprawdzi zalety najnowszej Mazdy CX-5 podczas górskiej wyprawy na południe, od Dolnego Śląska aż do Bieszczadów. Taka trasa i teren pozwoli mu w pełni przetestować możliwości, jakie daje najnowszy model MAZDY – przełomowy SUV, który dzięki technologii SKYACTIV łączy niskie spalanie z najlepszymi osiągami, oraz bezpieczeństwo z najwyższym komfortem jazdy.


O swoich przygodach opowiedzą na Facebooku. Codzienne relacje z ich podróży zamieszczane będą od 16 lipca na stronie https://apps.facebook.com/polnoc-poludnie, gdzie można też głosować na wybrany region i dodawać własne propozycje miejsc wartych odwiedzenia w Polsce. Na autora najciekawszego zdjęcia z opisem czeka nagroda – weekend z Mazdą MX-5, którą można wybrać się w najdalsze i najpiękniejsze zakątki naszego kraju.

Zbliżają się wakacje, a to idealny moment na planowanie podróży. Chemy zachęcić do  poznawania Polski – tu wciąż są miejsca nieodkryte lub znane tylko nielicznym. Właśnie takie „perełki” będziemy promować. Liczymy, że wiele osób włączy się do akcji, prezentując wyjątkowe miejsca.  Jednocześnie sprawdzimy dwa modele Mazdy – Mazdę MX-5 i CX-5, ich niezawodność i funkcjonalność w czasie wyjazdów. Zupełnie różne samochody, każdy spełniający wymagania regionu, w którym będzie testowany – wybrzeże zachęca do podróży roadsterem, góry wysoko postawią poprzeczkę SUV-owi. Zapraszamy wszystkich do śledzenia wyprawy i wspólnej zabawy – powiedziała Magdalena Węglewska, Dyrektor PR Mazda Motor Poland.


Łukasz Nowicki z kolei tak opowiedział o swoim udziale w Wyprawie Północ-Południe SKYACTIV: Od lat jestem zapalonym podróżnikiem, Afryka, Azja były celami moich najciekawszych wypraw. Aż wreszcie ktoś mi przypomniał hasło – cudze chwalicie, swego nie znacie – i pomyślałem, że nie muszę jechać tak daleko, skoro w moim kraju są miejsca, które naprawdę warto zobaczyć i które stać się mogą naszą wizytówką na świecie i powodem do dumy. Przeszedłem wszystkie polskie góry i wiem, że  południowe rejony to coś dla mężczyzny – miejsce, w którym można przeżyć niezapomnianą przygodę”. Do tego przetestuję możliwości nowej Mazdy CX-5 – jestem bardzo ciekawy tego modelu.


Halina Mlynkowa podkreśla: Mieszkam w Polsce od 13 lat i zdałam sobie sprawę jak mało ciągle o niej wiem, jak mało miejsc udało mi się zobaczyć, mimo że grałam koncerty prawie wszędzie. Wybrałam północ, bo jako Czeszka z pochodzenia zawsze tęskniłam za morzem i klimatem, który kojarzy mi się z filmami drogi, które uwielbiam – tylko kabriolet, ja i wiatr we włosach.

Wyprawa Północ-Południe SKYACTIV rusza już 16 lipca. Po dwóch tygodniach będzie wiadomo, która wyprawa zyska więcej zwolenników– Halina przemierzająca kabrioletem północ Polski, czy Łukasz w CX-5 podbijający góry na Południu. Sprawdźmy, gdzie Polacy chcą spędzać swoje wakacje i czy znają miejsca, które pokażemy.

 

źródło: Mazda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *