Wynajem samochodów luksusowych

Jest tak głównie z uwagi na fakt, że tego typu pojazdy wykorzystywane są na wielu ważnych wydarzeniach czy uroczystościach. Ponadto, aby takowym autem się przejechać, nie trzeba go wcale kupować, a to z kolei przemawia na plus pod względem kosztów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie luksusowych samochodów, koniecznie przeczytaj ten poradnik!

Wypożyczalnia samochodów luksusowych

Mamy to szczęście, że na rynku jest coraz więcej takowych wypożyczalni. Co więcej, w klasycznych, jakie znamy, coraz częściej można znaleźć pojazdy luksusowe, czy sportowe. Dzięki temu czas, jaki trzeba przeznaczyć na poszukiwania takiego auta do wynajmu, będzie znacznie krótszy.


W większości przypadków można zdecydować się na najem długoterminowy, lub krótkoterminowy. Warto wiedzieć, że wynajem krótkoterminowy odnosi się głównie do umowy zawieranej zaledwie na dobę, a maksymalnie na okres jednego miesiąca. Jeżeli chodzi o wynajem długoterminowy, musimy wiedzieć, że trwa on minimum miesiąc. Jak widać, wszystko zależy od potrzeb klienta. 


Oczywiście, należy dokładnie zapoznać się z zasadami każdej firmy wynajmującej, gdyż mogą one w większym, lub mniejszym stopniu się od siebie różnić.

Wynajem aut luksusowych

Przejdźmy do kwestii związanych z samym wynajmem. Okazuje się, że w przypadku niektórych firm wynajmujących należy przygotować się na opłatę kaucji, która często jest zwrotna. Niektórych, gdyż wiele już z tego rozwiązania rezygnuje.


Ponadto warto zapamiętać, że podczas podpisywania umowy należy posiadać ze sobą dowód tożsamości, jak i prawo jazdy. Zawsze warto dokładnie czytać umowę, którą będziemy podpisywać. Podczas wymienionych czynności, możemy także otrzymać dokument, jakim jest protokół zdania pojazdu.

Protokół zdania pojazdu

Jest to istotna rzecz. Dokument ten, otrzymuje się wraz z podpisywaniem umowy. Dzięki temu osoba pracująca w wypożyczalni będzie mogła ocenić stan pojazdu sprzed wypożyczenia, jak i po zwrocie. Poleca się zachowywać otrzymany protokół nawet po zakończeniu umowy. W razie jakichś problemów może on okazać się pomocny.


Jako dodatkową ciekawostkę, warto zaznaczyć, że wiele wypożyczalni życzy sobie, aby oddawać samochód z taką samą ilością paliwa, z jaką go wypożyczyliśmy.


samochód luksusowy, wynajem

 

Kiedy warto zdecydować się na wynajem aut luksusowych?

Istnieje wiele okazji, aby móc skorzystać z luksusowego samochodu. Do takich z pewnością zaliczyć można na pierwszym miejscu śluby. Na te okazje auta luksusowe nadają się świetnie. Często właśnie wtedy obiektem zainteresowania wielu osób staje się wypożyczalnia samochodów luksusowych. Warszawa, Kraków, Poznań, czy jakiekolwiek większe miasto nie jest warunkiem, gdyż osoby nawet z małych miejscowości korzystają z tych dobrodziejstw.


Oczywiście, śluby to nie jedyna okazja, w której wynajem samochodów luksusowych znajduje zastosowanie. Wiele osób decyduje się na wynajem aut tego typu np. w celu odbycia podróży służbowej. Nic w tym dziwnego, mamy do czynienia z pojazdem, który na długie trasy sprawdzi się fenomenalnie.


Czasami także z wynajmu samochodów luksusowych korzystają osoby, które chciałyby sprawdzić dany samochód przed jego zakupem. Jest to jakieś rozwiązanie.


Wyżej wymienione powody wynajmu aut luksusowych to tylko najczęstsze i warto mieć na uwadze, że nawet z ciekawości można pozwolić sobie na wynajem aut tego typu.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem aut luksusowych?

Główną zaletą, o której można wspomnieć na pierwszym miejscu, jest, że można pozyskać dany samochód, bez konieczności jego zakupu. Najemca ponosi koszty związane z wypożyczeniem auta i to wszystko. W przypadku zakupu tak kolorowo już nie jest. Dla przykładu samo ubezpieczenie OC dla samochodu luksusowego będzie dużo droższe niż do klasycznego, nie wspominając o serwisie.

Ile kosztuje wynajem auta luksusowego?

Wszystko zależne jest od modelu wybranego samochodu, jak również wypożyczalni itp. Niemniej jednak zapłacimy więcej, niż w przypadku wynajmu zwykłego samochodu, co jest całkowicie zrozumiałe.


Przykładem może być BMW X7, gdzie za wynajem na jedną dobę należy zapłacić około 550 zł wzwyż. Oczywiście znaleźć można samochody tańsze w wynajmie, jak i droższe.

Wypożyczalnia samochodów sportowych

Wynajem samochodów sportowych może być swego rodzaju alternatywą dla luksusowych aut. Niektórzy mogą nawet powiedzieć, że sportowy to także luksusowy. Niewątpliwie coś w tym jest, jednak synonimem luksusu odnośnie samochodu można uznać duże wygodne limuzyny, natomiast auto sportowe, jest zdecydowanie bardziej agresywne itp. W dzisiejszych czasach jednak można znaleźć pojazdy łączące luksus i sport w całość.


Niemniej jednak na ślub, czy inne ważne wydarzenie można postawić na wynajem auta typowo sportowego. Zrobi ono równie dobre wrażenie, co duża luksusowa limuzyna.

Podsumowanie

Wynajem samochodu luksusowego na specjalną okazję to świetna myśl. Czasami jednak można zdecydować się na taki ruch nawet wtedy, kiedy chcemy auto użytkować na co dzień. Tak czy inaczej, musimy mieć świadomość, że cena za wypożyczenie pojazdu omawianego typu, będzie adekwatnie wyższa. Jeżeli chcesz zapoznać się z tym, jakie samochody luksusowe można wynająć, sprawdź oferty wypożyczalni. Największy wybór takich aut znajdziesz zdecydowanie w wypożyczalniach, które zajmują się wynajmem samochodów głównie tego.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *