Nowa Alfa 147

Nadszedł dzień włoskiego debiutu zaprezentowanej na ostatnim Salonie w Paryżu Nowej Alfy 147: następczyni doskonałego modelu, który w ciągu czterech lat sprzedaży nie tylko osiągnął stawiane przed nim ambitne cele, ale przekroczył je powyżej wszelkich oczekiwań.

Dowodem na to opinie fachowej prasy, która dotychczas przyznała mu aż 27 nagród, wyrażając w ten sposób uznanie dla umiejętności przekazania w niespotykany sposób koncepcji sportowego charakteru, w której łączą się elegancja, komfort, bezpieczeństwo i wyrafinowana technologia. Spośród nagród krytyki wymieńmy tylko: tytuł “Auta Roku 2001”, “Złotą Kierownicę”, “Trophées du design 2000”, “Auto Importado del Año en Brasil 2002”. Wœród wyróżnień przyznawanych przez czytelników: “Auto Europa 1” w roku 2001 i “Auto che Preferisco” w latach 2001, 2003 i 2004.

Alfa 147 odniosła zatem wśród specjalistów ogromny sukces, potwierdzony przez ponad 331.000 europejskich kierowców, którzy kupili ją między październikiem 2001 a sierpniem 2004. Pochlebna ocena, przewyższająca wszelkie oczekiwania, która pokazuje, w jaki sposób Alfa 147 zdołała dać pełny wyraz misji, jaką miała spełnić: dokonać skoku jakościowego względem swojej poprzedniczki i zająć stałe miejsce w wyższej półce segmentu, przeznaczonej dziś dla najlepszych prestiżowych kompaktów o sportowym charakterze.

Alfa 147 potrafiła spełnić obietnice i osiągnąć wyznaczone cele. To bez wątpienia zasługa solidnych podstaw, na których oparto model: począwszy od najlepszych cech stylu “made in Italy”, przez najbardziej wyszukane układy mechaniczne, po szeroki zestaw wersji silnikowych i skrzyń biegów. Do tego dodano ciągłe nowości, przygotowywane zawsze pod kątem odbiorców: od wersji 5-drzwiowej po dynamiczną GTA, od wersji CONNECT po TI, od zastosowania silników JTD po skrzynie biegów Selespeed.

Alfa 147 to model, który udowodnił, w jaki sposób sukces może być efektem wykorzystania przebłysku geniuszu stylistycznego, moderowanego przez analizy nowych tendencji w gustach, pojawiającego się zapotrzebowania klientów, prognoz dotyczących rozwoju rynku oraz modeli konkurencji. Jest zatem rezultatem koncepcji, która została poddana ocenie najsurowszego sędziego: czasu. Prawdziwy sukces potrafi zwyciężyć czas. Dziś zadanie to przypada Nowej Alfie 147.

Nowy model podkreśla przyjemność codziennej jazdy samochodem, czyniąc ze zwykłej przejażdżki bogate w przeżycia doświadczenie. To “naturalna tendencja” modelu, w którego DNA wpisano chęć konkurowania, choć bez popadania w przesadę, i wyróżniania się wyjątkową przyczepnością w każdych warunkach jazdy.

Mamy więc do czynienia z “dojrzałym sportowym temperamentem”, który znajduje w tym błyskotliwym małym kompakcie idealną odpowiedź na potrzebę mocy i osiągów przy pełnym bezpieczeństwie. A do tych cech “prawdziwego wozu sportowego”, Nowa Alfa 147 dodaje tę odrobinę elegancji, która pozwala “wyróżniać się” niepowtarzalną osobowością na ulicach europejskich metropolii. Jest zatem propozycją dla osób, które lubią wyróżniać się stylem, ale nie znoszą ostentacji.


Nowa kompaktowa Alfa zapewnia zapierające dech osiągi, a jednocześnie “włoski styl”, który czyni z niej pojazd o niepowtarzalnej linii, harmonijnej i “muskularnej” zarazem. W porównaniu z poprzednim modelem, Nowa Alfa 147 proponuje nowy wygląd, zarówno nadwozia, jak i wnętrza, jest większa, mocniejsza i posiada jeszcze bardziej wyrazistą osobowość.

Wprowadza liczne nowości z zakresu mechaniki i wyposażenia, jak błyskotliwy silnik 1.9 JTD 16v Multijet o mocy 150 KM, nowe zawieszenie Comfort oraz najbardziej zaawansowane układy zapewniające bezpieczeństwo: od VDC i ASR, przez ABS z EBD, aż po kurtyny powietrzne. Nowa Alfa 147 jest w sprzedaży na rynku polskim od 19 lutego br.

 

źródło: Alfa Romeo

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *