Wschodząca gwiazda – MINI Coupe

Nowy model został oficjalnie wprowadzony na rynek 14 października w dziesięciu państwach Europy Środkowej i Wschodniej.

Założeniem projektu było zaangażowanie fanów marki MINI na Facebooku w ekscytującą przygodę, której główną gwiazdą było MINI Coupe. Na facebookowej stronie MINI każdego z dziesięciu krajów regionu opublikowane były kolejno trzy teasery – warunkiem dodania kolejnego filmu było otrzymanie przez umieszczony już na profilu teaser od 30 do 50 kliknięć ‘lubię to’. Motywem przewodnim wszystkich filmów wideo była „Pogoń” – intrygująca dziewczyna pytała fanów marki, co byliby gotowi zrobić, aby ją zdobyć. Spośród pomysłów dodawanych w komentarzach na Facebooku wybrano te najbardziej oryginalne. Z każdego kraju wyłoniono dwóch chłopaków, którzy wraz ze swoimi kolegami polecieli do stolicy Słowenii – Lubljany na nagranie swojej propozycji. Dowcipne, niezwykłe, wyjątkowe próby zdobycia dziewczyny przez każdy zespół zostały opublikowane w formie filmów na Facebooku. Para, która otrzyma najwięcej ‘like’ów’ wygra weekend w Barcelonie.

Mimo, że kampania prowadzona jest przez centralę BMW Group w Monachium, każde państwo opracowało lokalny media plan wspierający akcję na Facebooku i reklamujący MINI Coupe. Kampania okazała się sukcesem – w Rumunii trzeci teaser został opublikowany już trzeciego dnia od chwili rozpoczęcia akcji, a na Węgrzech liczba fanów na Facebooku wzrosła o 24% w dwa dni. Od początku kampanii do fanów marki MINI w Europie Środkowej i Centralnej dołączyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Filmiki nakręcone przez wyłonione zespoły są dodawane na kanale Youtube i portalu Facebook od początku października.

W Polsce akcja spotkała się także z bardzo dużym zainteresowaniem. Dwa polskie zespoły, które wyjechały Słowenii także przygotowały filmy, z których jeden jest w tej chwili liderem głosowania na Facebooku.

 

źródło: BMW

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *