Stylowy towarzysz podróży

a wśród nich m.in. zaawansowane systemy multimedialne, praktyczne akcesoria transportowe i stylowe obręcze z lekkich stopów.

Dzięki stacji dokującej iPad® Rear Integration Plus, użytkowanie urządzeń firmy Apple® (iPad®, iPad® 2 oraz iPad® 3) jest wygodne i bezpieczne. Co więcej, ich posiadacze nie muszą rezygnować z żadnych funkcjonalności – wszystkie porty i gniazda pozostają dostępne. Stacja może zostać obrócona o 90° lub podniesiona, a zintegrowany interfejs USB pozwala naładować baterię iPada®.

Alternatywnie, dla użytkowników iPadów® dostępny jest również łatwy w montażu uchwyt iPad® Rear Integration, dołączany do wsporników zagłówka.


Pierwszorzędną rozrywkę w drugim rzędzie foteli zapewnia zestaw Rear Seat Entertainment System. Obejmuje on dwa 17,8-centymetrowe wyświetlacze, zintegrowane z odtwarzaczem DVD, interfejsem USB i SD, bezprzewodowymi słuchawkami oraz zdalnym sterowaniem.

Becker® MAP PILOT to wysokiej klasy nawigacja w korzystnej cenie, oferowana jako rozbudowa systemu Audio 20 CD. Sterowanie ukrytym w schowku urządzeniem odbywa się za pośrednictwem zintegrowanego kontrolera, informacje głosowe przekazywane są poprzez zainstalowane w kabinie głośniki, a instrukcje – wyświetlane na ekranie systemu Audio 20 CD. Oprogramowanie można aktualizować lub rozbudować za pośrednictwem portalu internetowego.

Kolejne funkcje multimedialne oferuje moduł Mercedes-Benz Telephone z Bluetooth® (SAP). Zintegrowany z UMTS i bezpośrednio połączony z anteną samochodu, oferuje on szybkie, stabilne i bezpieczne połączenie z internetem poprzez COMAND Online. System umożliwia jednoczesne korzystanie z aplikacji Mercedes-Benz Apps oraz połączenia telefonicznego. Pod hasłem „Telematyka” dostępny jest również szeroki wybór uchwytów telefonicznych.


Praktyczne akcesoria transportowe. Dzięki oryginalnym akcesoriom Mercedes-Benz nowy CLS Shooting Brake staje się jeszcze bardziej wszechstronny. Przykład? Montowany do haka holowniczego bagażnik rowerowy, dostępny w wersji dla dwóch lub trzech rowerów. Sprytny mechanizm pozwala otworzyć klapę bagażnika nawet po zamontowaniu rowerów.


Ci, którzy sprzęt sportowy wolą przewozić na dachu, mogą zdecydować się na bagażnik dachowy Alustyle i połączyć go z uchwytem rowerowym lub uchwytem na narty i snowboard. Dostępne są także boksy dachowe Mercedes-Benz o pojemności 330, 400 lub 450 litrów. Każdy z nich można otwierać z obu stron. Dodatkowa zaleta: system zamykania z potrójnym zatrzaskiem chroni przed amatorami cudzej własności.


Stylowe obręcze ze stopów lekkich. Szeroka gama efektownych obręczy obejmuje łącznie 25 modeli w rozmiarze od 17 do 19 cali. Szczególnie imponujące są 10-ramienne, lakierowane na czarno felgi z lśniącym rantem oraz felgi w kolorze tytanu z pięcioma podwójnymi ramionami.


Personalizacja kabiny. Niepowtarzalny charakter wnętrza CLS-a Shooting Brake mogą podkreślać podświetlane listwy progowe oraz obita beżową lub czarną skórą kierownica z elementami z drewna orzecha lub drewna topoli. Trzy modele fotelików: BABY-SAFE plus II, DUO plus oraz KIDFIX zapewniają komfort i bezpieczeństwo małym pasażerom w różnym wieku.


Porządek w bagażniku pozwalają z kolei utrzymać liczne akcesoria, takie jak mata ochronna z podwyższonymi krawędziami, składany kosz na zakupy czy dołączany moduł do rozdzielania przestrzeni bagażowej.

 

źródło: Daimler

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *