Peugeot Sport Polska Rally Team przed 67 Rajdem Polski

Zawody z bazą w Mikołajkach są trzecią rundą RSMP, ale także eliminacją Mistrzostw Europy. Oznacza to, że trasa jest wyraźnie dłuższa i trudniejsza, niż podczas innych krajowych imprez. Tomasz Kuchar przygotowywał się do startu na Mazurach starannie – podczas minionego weekendu wziął udział w Rajdzie Warmińskim.

Rajd Polski to według wielu osób najważniejsza impreza motorosportowa w kraju – mówi Tomek. Wprawdzie nie jest to, tak jak w zeszłym roku, runda WRC, ale i tak zjawi się wielu fantastycznych kierowców. Dla nas jest to kolejna eliminacja Mistrzostw Polski, w której możemy zyskać lub stracić kilka punktów w stosunku do rywali. Wprawdzie szutry to nie jest ostatnio moja najmocniejsza strona, ale i tak się z „Lopezem” nie poddamy i pojedziemy najszybszym tempem, na jakie będzie nas stać. Trudno mówić o naszych realnych szansach, bo nie wiem na ile poprawiłem nastawy auta podczas ostatniego testowego startu w Rajdzie Warmińskim, nie znam także szybkości zagranicznych załóg.

Obsada Rajdu Polski będzie bardzo mocna, co komentuje Daniel Dymurski:

Miło jest po rocznej przerwie powrócić na piękne szutrowe odcinki w okolicach Mikołajek. W tym roku rajd powrócił do kalendarza Mistrzostw Europy, co niewątpliwie wpływa na pojawienie się konkurencji z zagranicy, która nie ułatwi nam zadania w walce o czołowe lokaty. Jest to nasz kolejny występ na luźnej nawierzchni i mam nadzieję, że uda nam się znaleźć właściwe tempo do jak najszybszej jazdy. Powalczymy! –dodaje „Lopez”.

Na starcie RSMP pojawi się kilku czołowych kierowców naszego kontynentu, którzy stoczą pojedynek z najlepszymi polskimi zawodnikami. Reprezentanci Peugeot Sport Polska Rally Team, aby utrzymać prowadzenie w Mistrzostwach Polski, będą musieli pojechać bardzo szybko…

Oczywiście będziemy walczyć o zwycięstwo w rajdzie – mówi Dorota Pajączkowska, PR Manager Peugeot Polska. Zdajemy sobie jednak doskonale sprawę, że nie będzie to łatwe. Dwunasty numer startowy nie ułatwi nam z pewnością zadania, szczególnie podczas ponownych przejazdów odcinków specjalnych, gdy trasa będzie już mocno rozjeżdżona. Kuchar jest doświadczonym i bardzo ambitnym kierowcą, stąd z nadzieją czekać będziemy na wyniki odcinków specjalnych. W rajdzie wystartuje aż pięć samochodów Peugeot 207 Super 2000. Rywalizacja będzie więc bardzo ciekawa i jestem przekonana, że załogi w Peugeot włączą się do walki o sukces i wysokie lokaty w rajdzie!

 

Na liście zgłoszeń Rajdu Polski w klasyfikacji RSMP widnieją 52 samochody, w tym aż dwanaście w klasie S2000. Ostatnie edycje rajdu odbywały się zawsze przy słonecznej pogodzie, ostatnie prognozy wskazują na to, że i tym razem tak będzie.

Trasa 67. Rajdu Polski liczy ponad 864 kilometry. Składa się z szesnastu odcinków specjalnych o łącznej długości 255 km. Zawody rozpoczną się w piątek, 4 czerwca prologiem na specjalnie przygotowanej w Mikołajkach trasie Superoesu. Na metę załogi dojadą w niedzielę około godziny 16.25.

Zespół Peugeot Sport Polska Rally Team sponsorowany jest przez firmy: Peugeot Polska, Total, Luk, Teroson, Peugeot Finance, Proline, Dekra, Harvest oraz Pro Job.


NIEOFICJALNA KLASYFIKACJA RSMP (po 2 rundach)

Klasyfikacja generalna:
1. Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski – 67 pkt.;
2. Leszek Kuzaj i Craig Parry – 64 pkt.;
3. Michał Sołowow i Maciej Baran – 60 pkt.;
4. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran – 58 pkt.;
5. Sebastian Frycz – 34 pkt.;
6. Michał Rzeźnik i Przemysław Mazur – 25 pkt.

* Klasyfikacja będzie oficjalna po zatwierdzeniu jej przez Główną Komicję Sportu Samochodowego PZM.

 

źródło: Peugeot

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *