Stylistyka Fiata Punto Evo inspiracją

Podczas wyścigu motocyklowego z cyklu Moto GP na torze Estoril, 4 października 2009, zespół FIAT Yamaha Team zaprezentował nowe barwy motocykli, dla których inspiracją był nowy produkt FIATA – model Punto Evo.

Nowe wzory grafik opracowało studio FIAT Centro Stile, a konkretnie słynny Aldo Drudi, projektant współpracujący z zespołem Fiat Yamaha Team.
Zarówno barwy motocykli Yamaha M1 jak i kombinezony zawodników stanowią ukłon złożony w stronę nowego Punto Evo – samochodu będącego ewolucją Grande Punto, który w zamierzeniu FIATA ma powtórzyć sukces poprzednika i który dzięki swoim nowym cechom ma stanowić punkt odniesienia w zakresie innowacji, bezpieczeństwa i designu.

Już sam termin „Evo” (od „ewolucja”) dobitnie podkreśla postęp w sektorze samochodowym, odzwierciedlający dążenia do spełniania oczekiwań klientów, którzy są coraz lepiej zorientowani w aktualnych tendencjach technologicznych i oczekują rozwiązań stale zwiększających komfort jazdy, dbających jednocześnie o ochronę środowiska naturalnego.

„Po zapoznaniu pracowników i zawodników Fiat Yamaha Team z opracowaniami koncepcyjnymi dostarczonymi przez FIAT Style Centre doszedłem do wniosku, że należy możliwie jak najlepiej zaadaptować do motocykli rozwiązania graficzne jednak bez zbytniego ingerowania w pierwotne założenia” mówi Drudi. „Wynik końcowy zdobył uznanie wszystkich, zwłaszcza Valentino i Jorge, którzy zawsze przywiązują wagę także do estetyki swoich maszyn”.

Barwą dominującą dla motocykli i kombinezonów jest kolor biały, synonim nieskazitelnej czystości, który to kolor ma wyrażać jednocześnie znaczne ograniczenie poziomu szkodliwych emisji, gwarantowane przez Punto Evo, samochód wyposażany w „rewolucyjne” silniki Multiair i Multijet Euro 5, będące odzwierciedleniem najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie.

To oryginalne przedsięwzięcie zespołu FIAT Yamaha Team stanowi dowód na to, że dążeniem FIAT Automobiles jest, także poprzez przedsięwzięcia powiązane z kreatywnością i designem, być zawsze blisko świata pasjonatów „dwóch kół” zwłaszcza młodzieży, największych fanów sportów wyścigowych spod znaku MotoGp.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *