Skup aut w pomorskiem – poradnik dla sprzedających używane samochody

Aby uniknąć niemiłych niespodzianek i nie zostać oszukanym, warto sprzedać auto za pośrednictwem sprawdzonej firmy specjalizującej się w skupie pojazdów w pomorskim. Szybko, sprawnie, bezpiecznie i w korzystnej cenie.

 

 

 

 

 

Jak przygotować się do sprzedaży auta? 

Żeby samodzielnie sprzedać używany samochód trzeba go odpowiednio przygotować, czyli naprawić w nim drobne usterki mechaniczne i niewielkie uszkodzenia lakieru, wyczyścić dokładnie auto z zewnątrz i wewnątrz, a następnie właściwie go zaprezentować, ustalić cenę i reklamować ofertę w motoryzacyjnych serwisach ogłoszeniowych. Cały proces jest nie tylko kosztowny, ale przede wszystkim czasochłonny i pracochłonny. Dodatkowo, kontakty z potencjalnymi nabywcami są obarczone pewnym ryzykiem.

 

Prezentując samochód kupującemu, przedstawiając mu dokumenty auta, czy umawiając się z nim na jazdę próbną trzeba odpowiednio zabezpieczyć się przed próbą oszustwa, a nawet kradzieży. Czujność powinno się zachowywać do samego końca transakcji i nie pozwolić nikomu odjechać samochodem bez pewności, że cała kwota należności za sprzedane auto została przekazana gotówką lub na wskazane konto. W trakcie samodzielnej sprzedaży używanego samochodu na sprzedającego niestety czyha wiele niebezpieczeństw i pułapek, które nieuczciwi nabywcy skrzętnie wykorzystują. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pośrednika oferującego usługi skupu aut w pomorskim.

Jaki skup aut wybrać? 

Rekomendowaną firmą zajmującą się skupem aut w Gdańsku i Gdyni jest spółka Skup Aut Gdańk/ Gdynia. Firma prowadzi skup samochodów w pomorskim zarówno od osób prywatnych, jak i firm, w tym m.in. od przedsiębiorstw leasingowych i windykacyjnych oraz korporacji taksówkowych. Co ważne, skup aut pomorskie dotyczy różnego rodzaju pojazdów – używanych, poleasingowych i powypadkowych. Cały proces sprzedaży samochodu jest łatwy, szybki i pewny.

 

Wystarczy zgłosić chęć sprzedaży auta i wyznaczyć termin jego przeglądu przez rzeczoznawcę samochodowego. Specjalista z firmy Skup Aut Gdynia przyjedzie we wskazane przez sprzedającego miejsce, dokona przeglądu i zaproponuje cenę. Po ustaleniu wartości pojazdu, wszelkie formalności załatwia firma. Skup Aut Gdańsk/ Gdynia przygotuje umowę kupna-sprzedaży oraz dostosuje się do preferowanego przez sprzedającego sposobu rozliczeń (gotówka lub przelew). Taki sposób współpracy jest gwarantem pełnego bezpieczeństwa transakcji skupu auta w pomorskim.

 

Ofertę firmy Skup Aut Gdańsk/ Gdynia można znaleźć na ich głównej stronie internetowej. Warto podkreślić, że firma skupiła już ponad 2 tysiące samochodów na terenie województwa pomorskiego i wypłaciła swoim klientom ponad 2 miliony złotych.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *