Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA

Samochód opracowany przez Renault Sport Technologies zostanie uroczyście przekazany Robertowi Kubicy podczas N-Gine Renault F1 Team Show w Poznaniu już 17 lipca br.  

Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA ma zapewnić użytkownikom dostęp do świata przyjemności
i sportowych samochodów dzięki wykorzystaniu know-how Renault Sport Technologies.

W ramach serii limitowanej na rynku pojawi się tylko 30 sztuk tego modelu, które będą dostępne dla fanów Kubicy wyłącznie w Polsce. Robert Kubica odbierze swój samochód osobiście już 17 lipca br. podczas N-Gine Renault F1 Team Show w Poznaniu.

Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA wyróżnia się spośród pozostałych wersji Megane Coupe sportowymi elementami wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego. Przedni zderzak z centralnym wlotem powietrza o zmienionym kształcie jest podkreślony listwą lakierowaną na kolor czarny błyszczący, do której mocowana jest tablica rejestracyjna. Po obu stronach zderzaka umieszczone są światła przeciwmgłowe
w wyrazistych obramowaniach w kolorze ciemnoszarym. W połączeniu ze światłami o czarnych kloszach nadają one Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA wyjątkowo mocną osobowość.
 
W dolną część zderzaka (w kolorze nadwozia) wbudowano dyfuzor. Całość uzupełniają specjalne obręcze kół ze stopu metali lekkich 18” oraz zewnętrzne klamki drzwi i obudowy lusterek bocznych w kolorze ciemnoszarym, jak również oznakowanie GT z przodu oraz oznakowanie GT Renault Sport i ROBERT KUBICA z tyłu samochodu.


Wnętrze zostało wyposażone w:

  • sportowe fotele ze wzmocnionym podparciem bocznym, przejęte z Nowego Megane RS, pokryte tapicerką materiałową łączoną z elementami skóry ekologicznej w kolorze ciemnografitowym, gwarantujące użytkownikom optymalny komfort,
  • pokrytą skórą kierownicę o grubym kole i podpórce pod kciuk, 
  • tablicę rozdzielczą z analogowym obrotomierzem z szarą tarczą,
  • aluminiowe nakładki na pedały,
  • wewnętrzne klamki drzwi, obramowania nawiewów oraz ozdobną listwę na desce rozdzielczej w kolorze ciemnoszarym,
  • oznakowanie GT oraz ROBERT KUBICA na ozdobnej listwie na desce rozdzielczej,
  • oznakowanie GT na przedniej części zagłówków foteli kierowcy i pasażera z przodu,
  • nakładki na progi drzwi z oznakowaniem Renault Sport.

OSIĄGI
W celu zapewnienia maksymalnej przyjemności prowadzenia, Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA jest dostępne wyłącznie z silnikami 2.0 16V TCe 180 i 2.0 dCi 160, cieszącymi się uznaniem ze względu na osiągi i szybkość reakcji. Zawieszenie tej serii limitowanej jest wyposażone w tylne ograniczniki, identyczne jak w Nowym Megane RS, zapewniające odpowiednie zachowanie na drodze w połączeniu z kołami 18”.

Regulacja wspomagania układu kierowniczego również została dostosowana do sportowych opon i specyficznych nastawów zawieszenia. Dzięki zastosowaniu wentylowanych hamulców tarczowych o średnicy 296 mm z przodu i 260 mm z tyłu pompy hamulcowej z Nowego Megane R.S., Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA zapewnia wyjątkowo skuteczne hamowanie.

Renault Megane Coupe GT ROBERT KUBICA z silnikiem 2.0 16V TCe 180 jest dostępne w cenie 85 400 zł, a z silnikiem 2.0 dCi 160 FAP w cenie 95 600 zł.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *