Rajd kobiet – Lancia Gran Turismo 2010

24 kwietnia na trasie Warszawa-Białowieża, panie po raz kolejny udowodniły, że są nie tylko świetnymi kierowcami, ale także znakomicie radzą sobie w samochodowych próbach zręcznościowych.

Trasa wiodła spod Hotelu Marriott w Warszawie do Białowieży – Hotelu Żubrówka. 20 pań prowadziło samochody Lancia Delta z silnikami od 150 KM do 200 KM.  Przez trzy dni Rajdu organizatorzy zadbali, aby aktywnie i interesująco spędziły czas. Uczestniczki musiały poddać się próbom zręcznościowym oraz odpowiedzieć na pytania i zagadki z zakresu motoryzacji, mody, bezpieczeństwa i znajomości regionu. Załogi pokonywały odcinki specjalne z itinererem – schematyczną mapką trasy oraz GPS Nokia Maps. Próba Stuarta polegała na przejechaniu ronda samochodem, do którego przymocowano metalowy talerz z piłeczką tenisową. Gwiazdy zwróciły uwagę na mały promień skrętu oraz doskonała dynamikę jazdy. Jeżdżąca Lancią Delta na co dzień Dorota Wróblewska – producenta telewizyjna oraz właścicielka Domu Mody podkreślała, że to szybki oraz idealnie sprawdzający się w miejskich warunkach komfortowy samochód. Panie pokonywały pod opieką instruktora slalom na czas w specjalnych okularach „alkogoglach”. Próba symulująca jazdę samochodem z 1,5 promila alkoholu we krwi, upewniła uczestniczki o szkodliwym wpływie alkoholu na zachowanie i szybkość reakcji. Punkty zdobywane w kolejnych próbach były zaliczone do ogólnej klasyfikacji rajdu i wyłoniły drużyny zwycięskie.

Uczestniczki Rajdu zwracały uwagę nie tylko na osiągi, ale też na wyróżniający design Lancii Delta. „Moje auto-motto to: samochód dla kobiety powinien być jak mężczyzna – mieć ładną sylwetkę, być dynamiczny, dawać poczucie bezpieczeństwa i mieć interesujące wnętrze. No i jeszcze to coś… – mówiła Karina Kunkiewicz. – Tak naprawdę jestem motoryzacyjną abnegatką i zdarza mi się nie rozpoznać własnego samochodu na parkingu, ale Lancii Delty nie da się ominąć. Jest jednym z nielicznych samochodów, za którymi oglądałam się na ulicy, głośno wzdychając. A teraz miałam okazję przekonać się, że to auto nie tylko piękne, ale też wygodne, praktyczne i tak fajnie się prowadzi! No i te drobiazgi, stębnówki na tapicerce – zupełnie jak w wieczorowej kreacji. No i kolorystyka… Nie trzeba się decydować na jeden kolor karoserii. Można mieć dwa! Po bliższym poznaniu przekonałam się, że Lancia Delta ma nie tylko urodę, ale i charakter”.

Wszystkie drużyny po całym dniu aktywności rajdowych z Lancią dojechały do mety uśmiechnięte i usatysfakcjonowane. Zwycięska trójka została nagrodzona pucharami Lancia, najnowszymi telefonami Nokia N97 mini, zaproszeniami na weekendy w Marriott Wiedeń, niespodziankami od firmy Dyrberg / Kern, House and More, zaproszeniami do salonów Dessange i zestawami kosmetyków Giorgio Armani.

I miejsce zajęła drużyna „ Ogniste włócznie” w składzie: Agnieszka Szulim, Małgorzata Nowak – Lis, Beata Hentosz. Uczestniczki otrzymały nagrody od firm Nokia, Marriott, Biotherm, Dessange, Victor and Rolf, Li Parie Lingerie, Hotelu Żubrówka, Instytutu Wizerunku -Dobry Nastrój, World Class, House and More i La Roche Posay.

Po rywalizacji nadszedł czas na zabawę w Hotelu Żubrówka. Panie mogły skorzystać z zabiegów SPA oraz warsztatów stylizacji, wizażu, bra-fittingu, tanecznych oraz konsultacji z chirurgiem kosmetologiem. Paniom zorganizowano indywidualne sesje zdjęciowe z fotografem Pawłem Pyrzem oraz stylistą fryzur Łukaszem Mazolewskim.

Punktacja drużyn w kolejności

I miejsce „ Ogniste włócznie”
Agnieszka Szulim
Małgorzata Nowak – Lis
Beata Hentosz

II miejsce „Cafe girls”
Dorota Wróblewska
Karolina Malinowska
Jolanta Borowiec

III miejsce „Rakiety do mety”

Karina Kunkiewicz
Ewa Gorzelak
Pola Czarnecka

IV miejsce „Candy Bitches”
Dominika Gawęda
Kamila Sowińska
Małgorzata Golba

V miejsce „Żubry”
Beata Madeja
Idalia Kostrzewska
Grażyna Kasiak

VI miejsce „Wiedźmy”
Agnieszka Siegert
Iza Komendołowicz
Dorota Bogucka

VII miejsce „Szczęśliwa siódemka”
Elżbieta Hołubka
Anna Luboń

 

źródło: Lancia

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *