Premiery Mitsubishi w Genewie

podczas której firma zaprezentuje światowe premiery dwóch modeli koncepcyjnych: Mitsubishi Concept GR-HEV i Mitsubishi Concept CA-MiEV.  

W Genewie swoje europejskie debiuty będą także świętować Mitsubishi Outlander PHEV – pierwszy na świecie seryjny samochód elektryczny typu SUV ze stałym napędem na cztery koła oraz miejski samochód Mitsubishi Space Star.

Mitsubishi Concept GR-HEV* – The Sport Utility Hybrid Truck jest sportowo-użytkowym pickupem o ładowności jednej tony z napędem hybrydowym. Wytrzymały, ładny i ponadprzeciętnie funkcjonalny pickup sportowo-użytkowy z napędem na wszystkie koła i hybrydowym, elektrycznym układem napędowym HEV został wyposażony w wysokoprężną jednostkę Clean Diesel oraz silniki elektryczne. Prostszy i tańszy od EV oraz PHEV, układ napędowy HEV to rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w codziennej eksploatacji pickupów.

*Grand Runner-HEV

Mitsubishi Concept CA-MiEV*  to podmiejski samochód elektryczny. Jako wizytówka nowych technologii, które firma MMC planuje wprowadzić w swoich modelach w najbliższej i nieco odleglejszej przyszłości, eleganckie koncepcyjne Mitsubishi Concept CA-MiEV ma wykorzystywać elektryczne układy napędowe nowej generacji oraz niezwykle pojemne akumulatory. Ponadto pojazd wyróżnia się niską masą własną oraz znakomitymi właściwościami aerodynamicznymi. Dzięki 300-kilometrowemu zasięgowi samochód z powodzeniem sprawdzi się w codziennym użytkowaniu poza miastem. Kolejne innowacyjne rozwiązania to system bezprzewodowego ładowania wykorzystujący technologię rezonansu magnetycznego, funkcje aktywowane przy pomocy smartfona itd.

*Compact & Advanced technology-MiEV

Salon Samochodowy w Genewie będzie również miejscem europejskiej premiery nowych modeli Outlander PHEV oraz Space Star. Nowy Outlander Plug-in Hybrid EV (w skrócie “PHEV”) będzie pierwszym samochodem seryjnym wytwarzanym przez popularnego producenta, który już od początku jest budowany z uwzględnieniem układów napędowych typu ICE lub PHEV. Innowacyjny układ napędowy nowego Outlandera PHEV, obejmujący silnik elektryczny z przodu, silnik elektryczny z tyłu oraz silnik benzynowy/generator z przodu, daje możliwość pracy w trzech trybach – elektrycznym – Pure (dwa silniki elektryczne, 4WD, EV), hybrydowym szeregowym – Series (dwa silniki elektryczne, 4WD, tryb EV przy wsparciu ze strony generatora) i hybrydowym równoległym – Parallel (silnik spalinowy wspierany dwoma silnikami elektrycznymi napędzającymi wszystkie koła). System Mitsubishi Plug-in Hybrid umieszczony w nowym Outlanderze zapewni duży zasięg – około 900 kilometrów i bardzo niskie spalanie – ok. 1,9 l./100 km. Mitsubishi Space Star to globalny, nieduży samochód, który wyróżnia się najniższym zużyciem paliwa w tym segmencie, jest kompaktowy i łatwy w prowadzeniu.

 

źródło: Mitsubishi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *