Mercedes-Benz triumfuje

Modele Mercedes-Benz plasują się w czołówce najbardziej bezawaryjnych samochodów na rynku – wynika z najnowszej edycji raportu usterkowości aut używanych opublikowanego przez niemiecką organizację ekspercką DEKRA. Kolejny rok z rzędu Klasa C, Klasa E oraz GLK należą do najmniej awaryjnych pojazdów, a Klasa B, CLS, SLK oraz ML uzyskały najwyższe wskaźniki bezawaryjności w swoich segmentach.


Raport powstał na podstawie wyników 15 milionów badań technicznych, w ciągu ostatnich 2 lat przeprowadzanych przez stacje kontroli pojazdów DEKRA w Niemczech. Wyniki podzielono na 9 segmentów, a w każdym z nich wyszczególniono trzy grupy przebiegów: do 50 tys. km, od 50 do 100 tys. km oraz 100-150 tys. km. Dla każdego modelu określa się wskaźnik bezawaryjności, uwzględniający odsetek egzemplarzy bez usterek oraz tych z poważnymi wadami. Nie są tu brane pod uwagę typowe zaniedbania użytkowników, takie jak zużycie ogumienia czy piór wycieraczek.
W tegorocznym raporcie DEKRA pierwsze miejsca w wybranych grupach przebiegów zajęły cztery modele Mercedes-Benz.


Klasa B (rocznik 2011) okazała się najlepszym vanem spośród 47 sklasyfikowanych pojazdów z przebiegami do 50 i od 50 do 100 tys. km.
Klasa CLS (rocznik 2010) zwyciężyła wśród aut klasy wyższej/luksusowych z przebiegami do 50 i od 50 do 100 tys. km, pokonując 15 innych samochodów.
Klasa SLK (rocznik 2011) została najlepszym wozem sportowym z przebiegiem do 50 tys. km wśród 17 badanych modeli.
Klasa M (rocznik 2011) to z kolei najlepszy SUV z przebiegami do 50 i od 50 do 100 tys. km; w tej kategorii sklasyfikowano aż 53 samochody.
Łącznie, miejsca na podium – wśród aut o najwyższym wskaźniku bezawaryjności – uzyskało dziewięć modeli spod znaku trójramiennej gwiazdy. Poza wspomnianymi pojazdami są to: Klasa E, Klasa C, GLK, Vito/Viano oraz Sprinter. Ponadto, Klasa E zdobyła tytuł wicelidera całego rankingu na podstawie uśrednionych statystyk ze wszystkich kategorii.


Warto przypomnieć, że Mercedes-Benz już po raz kolejny triumfuje w raporcie DEKRA. W minionych latach równie wysokie noty zdobywały m.in. Klasa B, Klasa C, Klasa E oraz GLK. Wyniki te mają zresztą odzwierciedlenie w opiniach właścicieli egzemplarzy z rynku wtórnego – używane Mercedesy często są dla nich najbardziej godnym zaufania wyborem spośród samochodów segmentu premium.

 

źródło: Daimler

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *