Infiniti FX Black and White Edition

Dla uczczenia tego faktu Infiniti wprowadza teraz w Europie nową wersję limitowaną pod nazwą Black and White Edition.

Oparta na topowej wersji FX-a, czyli S Premium, seria limitowana Black and White Edition jest kwintesencją wszystkiego, co najlepsze w gamie FX. Dodatkowo wzbogacono ją wyróżniającymi ten samochód elementami wykończenia. Jednym z nich jest oczywiście kolor lakieru − czarny (Obsidian Black) albo biały (Moonlight White).

Kształtny SUV Infiniti zawsze budził wielkie zainteresowanie i podziw na drogach, a w przypadku Black and White Edition wrażeń jest jeszcze więcej, bo wyposażona jest w unikalne, 21-calowe, aluminiowe felgi „turbinowe” w kolorze srebrnym.

Wewnątrz znajdziemy luksusowe wykończenie z takimi elementami jak czarny lakier i sportowe fotele, wykonane z miękkiej skóry licowej. Ich elegancję podkreślają jasnoszare przeszycia, które zastosowano również na gałce dźwigni zmiany biegów, listwach wykończenia drzwi i wokół kierownicy. Jak zawsze w Infiniti – liczy się każdy szczegół.

Ekskluzywność serii Black and White Edition gwarantuje produkcja ograniczona do 500 egzemplarzy, a przy cenie ustalonej na 308 435 złotych ten specjalny FX jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

– Nastał najlepszy czas, żeby zacząć jeździć Infiniti – powiedział Jean-Pierre Diernaz, dyrektor zarządzający Infiniti Europe. – Ale na całą Europę mamy tylko 500 egzemplarzy, dlatego też osobom zainteresowanym tą serią podpowiadamy, by zgłosiły się do nas jak najszybciej.

Ponieważ seria Black and White Edition oparta jest na wersji Premium S, standardowo ma zamontowanych wiele zaawansowanych technologicznie elementów, takich jak na przykład ułatwiająca parkowanie panoramiczna kamera 360° (AVM – Around View Monitor), z czujnikami, funkcją wykrywania ruchomych obiektów (MOD – Moving Object Detection) i asystentem parkowania. Wszystkie te elementy są nieocenioną pomocą podczas manewrowania przy niskich prędkościach.

Komfort i bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów zapewnia system nawigacji HDD z ekranem dotykowym oraz inteligentny tempomat (ICC – Intelligent Cruise Control) z funkcją jazdy z niską prędkością, który pomaga utrzymać bezpieczny dystans od pojazdu z przodu. Z kolei nad idealnym trzymaniem się drogi czuwają amortyzatory systemu ciągłej kontroli tłumienia (CDC – Continuous Damping Control) oraz układ aktywnego sterowania tylnych kół skrętnych (RAS – Rear Active Streering).

 

źródło: Infiniti

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *