Premiera światowa Nowego Fiata Viaggio

Fiat prezentuje pierwsze zdjęcia Viaggio – nowego samochodu, którego premiera światowa odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia 2012 r. podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Pekinie.

Viaggio (po włosku podróż, a w języku chińskim Fei Xiang, czyli sztuka latania) jest pierwszym wspólnym projektem Fiata i Chryslera, którego celem jest produkcja nowego, wyrafinowanego samochodu klasy światowej na najwyższym poziomie wykonania na tle chińskiego segmentu samochodów kompaktowych.

Nowy Fiat Viaggio jest unikalną kombinacją mocy, oszczędnego zużycia paliwa, technologicznego zaawansowania oraz dynamiki na drodze – z eleganckim i ekskluzywnym włoskim designem.

Czterodrzwiowy, pięciomiejscowy Fiat Viaggio zbudowany jest w oparciu o najbardziej  zaawansowaną w Fiat Group platformę CUSW (Compact US Wide), na której bazuje również nowy Dodge Dart, zaprezentowany światowej publiczności w styczniu 2012 r. podczas Detroit Motor Show. Pierwowzorem dla platformy CUSW była z kolei tzw. Compact Architecture, której oryginalna koncepcja opracowana była dla Alfy Romeo Giulietty –  bijącej wciąż rekordy sprzedaży.

Dzięki długości 4679 mm przy 1850 mm szerokości oraz rozstawowi osi 2708 mm, Fiat Viaggio uchodzić może za nowy wzorzec samochodu segmentu C. To także przykład nowoczesnej technologii, designu i wyrafinowania, które to elementy Fiat wnosi na dominujący w Chinach segment rynku samochodów osobowych.

Fiat Viaggio to jedyny w tym segmencie pojazd napędzany nowoczesnym silnikiem turbo: 1.4 Tjet w wersji 120- i 150-konnej,  współpracującym z manualną, 5-stopniową skrzynią biegów lub z najnowszą dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów Dual Dry Clutch Transmission (DDCT) konstrukcji Fiat Powertrain.

Zaprojektowany przez Centro Stile Fiat Group w Turynie – Nowy Fiat Viaggio – odznacza się ponadczasową, czystą stylistycznie i ekspresyjną linią nadwozia, która płynność kształtów łączy ze zdecydowanymi proporcjami swej formy. Przód samochodu tworzy współczesną identyfikację markową Fiata, a wrażenie prawdziwej klasy potęguje kształt lamp tylnych wykonanych w technologii LED.

Nowy sedan marki Fiat będzie pierwszym samochodem produkowanym przez zakład Gac-Fiat World Class Manufacturing w mieście Changsha (prowincja Hunan). Linie produkcyjne ruszają już w lipcu, a sprzedaż rynkowa rozpocznie się w trzecim kwartale bieżącego roku.

Ekspozycja marek Gac-Fiat, Jeep, Chrysler, Maserati i Ferrari w Luxury Hall E4 Międzynarodowego Centrum Wystawowego (China International Exhibition Centre) stanowi znaczący akcent ich obecności na lokalnym rynku. Będzie to również synteza dotychczasowych i przyszłych działań Fiat-Chrysler Group w planach przejęcia roli kluczowego gracza na rosnącym w znaczeniu rynku chińskim.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *