Polerowanie lamp samochodowych

Zmętnione i porysowane nie świecą w sposób prawidłowy, co w dużym stopniu przekłada się na widoczność w nocy, a więc także wpływa na Twoje bezpieczeństwo. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o oświetlenie drogi przed Twoim samochodem. Należy bowiem pamiętać, że w nocy, to właśnie po światłach można rozpoznać obecność innych uczestników drogi. Jeśli masz więc jakiekolwiek wątpliwości, co do wyglądu lub funkcjonalności lamp, być może warto skorzystać z usług renowacji reflektorów. 

Polerowanie lamp samochodowych

Z pewnością zastanawiasz się dlaczego okresowe polerowanie lamp samochodowych jest tak ważne. Odpowiedź jest dość prosta – reflektory, a konkretniej folia ochronna na nie nałożona ma tendencje do zużywania. Materiał ochronny jest intensywnie atakowany przez promieniowanie ultrafioletowe, co w efekcie wpływa na postępowanie procesu utleniania plastiku. Tworzywo poliwęglanowe, z którego wykonana jest zdecydowana większość reflektorów można jednak przywrócić do stanu początkowego. Zamglone czy zżółknięte lampy samochodowe mogą bowiem odzyskać swój dawny blask dzięki polerowaniu. Wszelkie rysy i mikrouszkodzenia w wyniku tego procesu zostaną usunięte, dzięki czemu istotnie poprawi się efektywność i wydajność oświetlenia przodu pojazdu.

Profesjonalna renowacja czy wymiana lamp na nowe?

Majsterkowicze amatorzy często próbują swoich sił i na własną rękę próbują odnowić fabryczny stan reflektorów. Często w ruch idą wtedy materiały, które nie są przystosowane do profesjonalnej renowacji lamp. Efekt takich prac jest zwykle daleki od zamierzonego, a co gorsza możemy nawet pogorszyć obecny stan rzeczy. Na rynku dostępne są także zestawy naprawcze, ale osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w auto detailingu mogą mieć problemy z właściwym używaniem profesjonalnych narzędzi, takich jak:

  • pasta do regeneracji lamp
  • maszyna polerska
  • papier lub krążki ścierne różnej gradacji
  • środek do konserwacji lamp lub lakier bezbarwny z filtrem UV

Możemy także wybrać drogę na skróty i kupić nowe lub używane lampy do naszego pojazdu. Niestety nówki są bardzo drogie, przez co częściej zerkamy w kierunku używanych reflektorów. Tutaj należy mieć się jednak na baczności, bo tego typu element może zwyczajnie nie być tak szczelny jak poprzednik, czego skutkiem będzie przedostawanie się wilgoci do wnętrza obudowy lub nawet korozja połączeń elektrycznych. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest oddanie swoich reflektorów do profesjonalnego warsztatu zajmującego się tego typu usługami. Tylko w takim miejscu mamy pewność, że lampy zostaną przywrócone do oryginalnego stanu i odzyskamy perfekcyjną widoczność na drodze.

Komu zlecić usługę renowacji reflektorów?

Reflektory mają ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa na drodze, tak więc polerowanie lamp nie może być wykonane przez pierwszą lepszą firmę. Najlepszym wyborem będzie warsztat, który na co dzień zajmuję się tego typu konserwacjami. Tak właśnie jest w przypadku Autokliniki Białystok. Firma ta od lat działa w segmencie renowacji reflektorów samochodowych i śmiało można nazwać ją liderem w branży. Oddając swoje auto w ręce profesjonalistów masz pewność, że praca zostanie wykonana w sposób rzetelny, a Ty będziesz usatysfakcjonowany efektami. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę: https://autoklinika.bialystok.pl/auto-detailing/polerowanie-i-renowacja-lamp/

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *