Polecane rowery szosowe Trek – jaki wybrać?

Firma powstała w latach 70. ubiegłego stulecia i od samego początku w działalności przywiązywała ogromną wagę do idealnego dopracowania technologicznego wprowadzanych na rynek produktów. Złośliwi mówią, że te dążenia czasami rozmijały się z obowiązującymi w danym czasie trendami stylistycznymi w świecie rowerów, a jednak przez cały czas swojego funkcjonowania rowery Trek miały gorących zwolenników. Obecnie jednoślady sygnowane takim właśnie logo w żadnym obszarze nie odstają od swoich konkurentów. Przyjrzyjmy się bliżej trzem popularnym modelom.

 

 

Jeśli zdecydujesz się na rowery Trek szosa będzie stała przed Tobą otworem, a na takich modelach potencjał firmy wcale się nie kończy. W asortymencie znajdziesz także rowery Trek górskie, miejskie czy turystyczne.

Dlaczego Trek?

Poniżej omówione zostało zaledwie kilka rowerów szosowych przeznaczonych dla osób początkujących lub rozwijających swoje pasje. Jazda na każdym z nich dostarcza wielu wrażeń, służąc bezawaryjnie. Skupienie na technologii ma swoje wyraźne efekty: rowery szosowe Trek w zasadzie nie mają słabych punktów. Wskutek tego są również nieco droższe od modeli szosowych oferowanych przez konkurencję, natomiast różnica w cenie to po prostu inwestycja w bezawaryjność przez wiele lat. To po prostu rozsądny wybór!

Jakie rowery Trek zasługują na Twoją uwagę?

Przyjrzyjmy się teraz kilku rowerom Trek, które cieszą się szczególną popularnością.

  • Trek 1.2 C H2
    To model polecany zwłaszcza początkującym amatorom dwóch kółek. Osadzony na lekkiej aluminiowej ramie ma wszystko to, czego powinniśmy oczekiwać po podstawowej wersji roweru szosowego. Znajdziemy tu zatem 9-cio rzędowy napęd Shimano Sora w dość uniwersalnej konfiguracji, aluminiowe i wytrzymałe koła marki Bontrager oraz geometrię ramy umożliwiającą zajęcie na rowerze stosunkowo komfortowej pozycji. W niewygórowanej cenie otrzymamy więc uniwersalny, wytrzymały i niezawodny rower.
  • Trek Emonda ALR 5
    To rower znacznie bardziej zaawansowany technologicznie niż wspomniany wyżej poprzednik. Ciekawą nowinką jest przystosowanie ramy do komputera pokładowego Bontrager, dzięki któremu jazdę mogą wesprzeć dodatkowe czujniki.
  • Trek Domane 4.5 C
    Na ten model przeznaczyć trzeba już powyżej 10 tysięcy złotych, jednak przy tym jest on zdecydowanie bardziej zaawansowany technologicznie. Na uwagę zasługuje specjalna amortyzacja oraz napęd poprzez 11-sto rzędowe Shimano 105 i Shimano Ultegra.

Technologia i wygląd

W rowerach Trek nic nie dzieje się przypadkiem – klient może mieć pewność, że obecność każdego z elementów z konkretnej konfiguracji jest uzasadniona faktycznymi potrzebami. Dodatkowo w asortymencie firmy znajduje się tyle modeli, by każdy – niezależnie od stopnia zaawansowania i kondycji fizycznej – był w stanie dobrać rower dla siebie.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *