Jak wybrać bezpieczny kask motocyklowy?

Od tego czasu stanowi on kluczowy element wyposażenia każdego motocyklisty. Kupując kask, koniecznie sprawdź, czy został przetestowany oraz czy spełnia wszystkie normy. Podpowiadamy, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

 

 

 

 

Dobre kaski motocyklowe – unijne normy bezpieczeństwa

Każdy kask motocyklowy, oprócz tzw. zgodności europejskiej (certyfikat CE), musi mieć homologację. Stanowi ona potwierdzenie spełnienia wszelkich przewidzianych prawem norm bezpieczeństwa. W celu uzyskania takiego atestu producent musi przekazać swój produkt do instytucji, która przeprowadza określone badania techniczne. Otrzymanie pozytywnej oceny wpływa na wystawienie homologacji w danym kraju unijnym.

 

W Polsce i na terenie całej Unii Europejskiej przez długi czas obowiązywała norma ECE 22.05, wprowadzona przez Europejską Komisję Gospodarczą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Obecnie zastępuje ją nowa norma bezpieczeństwa kasków motocyklowych, a mianowicie ECE 22.06.

 

Zmiany pociągną za sobą stosowanie bardziej rygorystycznych testów. To z kolei wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa użytkowników. Największe zmiany dotyczą testów uderzeniowych. Nowością będzie testowanie akcesoriów coraz częściej montowanych przy kaskach, takich jak intercomy i kamery.

Ceny kasków motocyklowych

Na kasku do motocykla nie warto oszczędzać – właściwa ochrona Twojej głowy jest kluczowa przy wyborze nowego sprzętu. Jak już pewnie wiesz, ceny skorup zazwyczaj zaczynają się od 300 zł. Najdroższe przekraczają 5000 zł, a znajdziemy nawet modele za 15 tys. zł i więcej. Nic dziwnego, że ludzie długo zastanawiają się nad kwotą, jaką należałoby przeznaczyć na taki zakup.

 

Oczywiście kwestią dyskusyjną są same określenia „tani” i „drogi”. Przyjmijmy jednak, że na droższe kaski trzeba wydać powyżej 1500 zł. Jeśli odpowiednio przyjrzysz się wszystkim parametrom, z pewnością uda Ci się kupić dobrej jakości kask w naprawdę korzystnej cenie. Jeśli jesteś początkującym bikerem, pamiętaj, że nie istnieje podział na kaski motocyklowe męskie i damskie, więc taki czynnik nie ma wpływu na cenę. Jak szybko, a jednocześnie bezpiecznie, wybrać kaski motocyklowe spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa?

 

Możesz skorzystać z profesjonalnych porad dostępnych na przykład na stronie Dobrych Sklepów Motocyklowych. Znajdziesz tam nie tylko informacje pomocne przy wyborze kasku lub stroju, ale również inspiracje do wypraw i całą niezbędną wiedzę z zakresu pielęgnacji motocykla.

Zamów bezpieczny kask motocyklowy bez wychodzenia z domu

Obecnie wielu motocyklistów szuka nowego sprzętu i akcesoriów przez Internet. Nic dziwnego – szeroki wybór asortymentu pozwala na znalezienie czegoś niepowtarzalnego, co z pewnością pozwoli wyróżnić się na drodze. Chcesz kupić funkcjonalny biały kask motocyklowy, ale obawiasz się, że nie trafisz z rozmiarem? Wejdź na stronę Dobrych Sklepów Motocyklowych i zamów go w obu rozmiarach, które bierzesz pod uwagę.

 

Składając zamówienie, wybierz opcję „odbierz w sklepie”, a następnie wskaż partnerski salon stacjonarny, w jakim chcesz odebrać kask lub inny sprzęt czy odzież motocyklową. Możesz wybrać jeden spośród ponad 70 punktów rozlokowanych na terenie całej Polski. Co istotne, na tym etapie nie płacisz ani za towar, ani za wysyłkę. Płatności dokonujesz dopiero po ewentualnej przymiarce, kiedy stwierdzisz, że produkt w 100% Ci odpowiada. Jeśli zaś uznasz, że to nie ten ”idealny kask”, możesz po prostu zrezygnować, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.  

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *