Pierwsze zdjęcia zupełnie nowego Volvo V40

Badania przeprowadzone wśród aktualnych konsumentów Volvo, były pierwszym etapem opracowywania nowego modelu. Po uzyskaniu informacji o najbardziej pożądanych funkcjach, które powinien posiadać samochód, rozpoczęto prace nad zupełnie nowym Volvo V40.

Volvo V40 został zaprojektowane od podstaw zgodnie z nową strategią – „Volvo zaczyna się od Ciebie”. Model wyróżnia się nowoczesnym designem, wysokim poziomem bezpieczeństwa i wszechstronnością. To innowacyjny samochód, o luksusowym skandynawskim wyglądzie, który został wykonany z drobiazgową dbałością o detale – podkreśla Stefan Jacoby, Prezes Volvo Car Corporation.

Właściwości jezdne na najwyższym poziomie
Dzięki zastosowaniu nowego typu podwozia auto zapewnia jeszcze większą przyjemność z podróżowania, przy zachowaniu sportowych właściwości jezdnych. Volvo V40 będzie dostępne w 8 wersjach  silnikowych  – od ekonomicznego diesla z emisją CO2 na poziomie 94 g/km, po silnik benzynowy T5 z turbodoładowaniem o mocy 254 KM i przyspieszeniu do 100 km/h w 6,5 sekundy. Wszystkie silniki zostały wyposażone w ekologiczne funkcję start-stop oraz odzyskiwanie energii z hamowania, niezależnie od rodzaju skrzyni biegów.

Bezpieczeństwo pieszych na najwyższym poziomie
Nowe Volvo V40 zostało wyposażone w najnowsze osiągnięcia z zakresu bezpieczeństwa czynnego i biernego. Auto jako jedyne na świecie oferuje ochronę pieszych w takim samym stopniu jak kierowcy i pasażerów. Stało się to możliwe, dzięki zastosowaniu poduszki powietrznej dla pieszych. W przypadku zderzenia z pieszym, spod maski wystrzeli poduszka powietrzna, która swoim zasięgiem pokryje całą szybę.

To innowacyjne rozwiązanie na skalę światową. Żadna inna marka obecnie nie dysponuje ochroną pieszych na tak wysokim poziomie. Wprowadzenie poduszki powietrznej dla pieszych pokazuje kierunek, w którym Volvo się rozwija – dodał Stefan Jacoby.

Oprócz poduszki powietrznej dla pieszych, nowe V40 zostało wyposażone w czujniki utrzymywania toru jazdy oraz system parkowania równoległego – Park Assist Pilot. Dodatkowo system unikania kolizji w ruchu miejski – City Safety, został zmodernizowany i potrafi wyhamować samochód do zera, przy prędkości do 50 km/h.

Nowe V40, to jak dotąd najbardziej rozwinięty pod kątem technologii i bezpieczeństwa, model Volvo. Wszystkie jego funkcje zostały zaprojektowane z myślą o kierowcy i mają sprawić by prowadzenie samochodu było jeszcze prostsze – powiedział Håkan Abrahamsson, Dyrektor linii samochodowej C oraz menedżer programu V40.

Docelowa sprzedaż: 90 tys. sztuk
Produkcja nowego V40 ruszy w maju br. Samochód będzie produkowany w fabryce Volvo w Ghent (Belgia). Volvo szacuje sprzedaż nowego modelu na poziomie 90 tys. sztuk rocznie. 85% nabywców mają stanowić mieszkańcy Europy.

Samochód zostanie zaprezentowany, już 6 marca na targach motoryzacyjnych w Genewie.

 

źródło: Volvo

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *