Peugeot sponsorem Jerzego Janowicza

Na mocy kontraktu, który został zawarty na rok, z możliwością przedłużenia na kolejny, Peugeot Polska przekaże na użytek tenisisty dwa samochody: coupé RCZ w najmocniejszej wersji 1,6 l 200 KM oraz reprezentacyjnego sedana 508 GT z 200-konnym silnikiem HDi o pojemności 2,2 l.
Przez czas trwania umowy firma Peugeot Polska będzie mogła wykorzystywać wizerunek polskiego tenisisty w zakresie określonym warunkami umowy.


Guillaume Ducrest, Dyrektor Marki Peugeot: ”Zaangażowanie w tenis jest niejako wpisane w geny marki Peugeot, która od wielu lat jest partnerem rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa prestiżowego turnieju French Open. Było to więc naturalnym wyborem, by zainteresować się niezwykle obiecującym polskim zawodnikiem, który zadziwił cały tenisowy świat właśnie w Paryżu, gromiąc wielu uznanych zawodników i niespodziewanie dochodząc do ścisłego finału. To dla nas ogromny zaszczyt, że Jerzy Janowicz będzie reprezentował markę Peugeot. Życzę mu niesamowitych wrażeń za kierownicą RCZ i wielu spektakularnych sukcesów sportowych!”


Jerzy Janowicz: ”Jestem szczęśliwy mogąc kontynuować współpracę z marką Peugeot. Kontynuować, bo w tym sezonie moje poczynania wspierał łódzki dealer tej marki, firma Nordyński. Jazda RCZ-tem sprawia mi wiele frajdy i mimo mojego wzrostu nie mam najmniejszych problemów ze zmieszczeniem się w środku. Bardzo mi pasuje ten samochód, choć przy tym, jak zwraca uwagę na drodze, zachowanie anonimowości jest praktycznie niemożliwe! W przyszłym sezonie zrobię wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony, godnie reprezentować Peugeot i walczyć o kolejne cenne punkty w rankingu ATP. Trzymajcie kciuki!”


Podczas uroczystości podpisania kontraktu Guillaume Ducrest przekazał Jerzemu Janowiczowi kluczyki do pomarańczowego Peugeot RCZ oraz nawiązujący do wzrostu sportowca gigantycznych rozmiarów młynek do pieprzu, oczywiście również marki Peugeot.

Peugeot. Firma działa na terenie 160 państw, gdzie oferuje swoje produkty w 10 000 punktów. We wszystkich swych działaniach firma Peugeot łączy emocje z dążeniem do doskonałości.
W 2011 roku sprzedaż samochodów Peugeot wyniosła 2 114 000 egzemplarzy, a marka umocniła swoją pozycję na światowych rynkach oraz wzbogaciła gamę oferowanych produktów. Peugeot potwierdza też swoje zaangażowanie w kwestię ochrony środowiska, oferując technologię mikrohybrydową e-HDi oraz wprowadzając do sprzedaży w 2012 roku trzy hybrydowe diesle HYbrid4.

Firma Peugeot to jedyna firma posiadająca w swojej ofercie środki gwarantujące pełną mobilność: od samochodów osobowych i użytkowych, przez skutery, rowery i szeroką ofertę usług, w tym program mobilności Mu.

Jerzy Janowicz. Najlepszy polski tenisista, 26. w rankingu ATP na koniec sezonu 2012. Grę w tenisa rozpoczął w wieku 5 lat. W swojej karierze reprezentował barwy trzech łódzkich klubów: Orkana, AZS Łódź i MKT Łódź. Jest finalistą wielkoszlemowych turniejów juniorskich: US Open w 2007 r. i French Open w 2008 r., a od 2008 r. reprezentantem Polski w Pucharze Davisa. Jego życiowym osiągnięciem jest awans do finału tegorocznego ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu.

  • Data urodzenia: 13.11.1990 r.
  • Miejsce urodzenia: Łódź, Polska
  • Miejsce zamieszkania: Łódź, Polska
  • Wzrost: 204 cm
  • Ulubiona nawierzchnia: korty twarde
  • Gra: praworęczny forehand, dwuręczny backhand
  • Trener: Kim Tiilikainen
  • Zainteresowania: komputery, muzyka

źródło: Peugeot

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *