Oszałamiający wynik ŠKODY Octavia

W minioną sobotę, 15 czerwca odbył się X Supertest Ekonomii, organizowany co roku przez Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich. Markę ŠKODA reprezentowali Radosław Jaskulski, testujący ŠKODĘ Octavia III 1.2 TSI 105 KM oraz Piotr Kwapiszewski w ŠKODZIE Rapid 1.6 TDI 105 KM.

W tym roku, w słonecznej aurze uczestnicy testu przejechali około 350 km, w tym 20 autostradą, prawie 40 km trasami ekspresowymi, a resztę dystansu drogami krajowymi i wojewódzkimi. W takich warunkach, wśród pojazdów benzynowych zwyciężyła ŠKODA Octavia, z pełnym sukcesu wynikiem 3,26 l/100 km.

Koszt paliwa na pokonanie 100 km w przypadku tego najoszczędniejszego wśród pojazdów benzynowych wyniósł tylko 17 zł 41 gr. ŠKODA Rapid zajęła dumne III miejsce w silnikach diesla, ze świetnym wynikiem 3,06 l/100km.

Rewelacyjne wyniki to dowód oszczędnych silników w samochodach marki ŠKODA i wysokich kompetencji instruktorów Szkoły Auto. Szkoła Auto ŠKODA jest jedyną w Polsce szkołą doskonalenia techniki jazdy z europejskim certyfikatem ECOWILL oraz Eco Driving Finland, uprawniającymi do przeprowadzania szkolenia w zakresie ekonomicznej i ekologicznej jazdy.

Założeniem Supertestu Ekonomii jest sprawdzenie kosztów zużycia paliwa w warunkach normalnej, drogowej eksploatacji. W 2011 roku Piotr Kwapiszewski, za kierownicą ŠKODY Octavia GreenLine osiągnął rekordowo niskie zużycie paliwa na poziomie 1,89 l/100 km.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *