Opel Insignia – kolejny sukces

Według danych CEPiK, Opel w minionym roku uplasował się na III miejscu z ilością 24 853 sztuk, co w porównaniu z rokiem 2009 (rejestracja samochodów osobowych wyniosła wówczas 21 174 sztuki) daje wzrost o 17,38%. Jednocześnie marka zwiększyła swój udział w rynku do 7,9%.

Pierwszy raz od 2000 roku Opel zajął czołowe miejsce wśród ilości rejestracji w segmencie Wyższym – Średnim. Insignia jako jeden z liderów tego segmentu uplasowała się na II miejscu z ilością rejestracji 5 808 sztuk.

Opel Insignia – Samochód Roku 2009 cieszy się ogromną popularnością. Od wprowadzenia do sprzedaży w 2008 roku, otrzymała ponad 40 międzynarodowych nagród i wyróżnień za atrakcyjną stylistykę i innowacyjne technologie. W ubiegłym roku nabywców (według raportu SAMAR) znalazło 5 863 Insigni we wszystkich wersjach nadwoziowych. Jest to o 35% więcej niż w 2009. Od rozpoczęcia sprzedaży tego modelu w 2009, do dzisiaj sprzedaż w Polsce przekroczyła już 10 000 szt.

Dobra passa do zdobywania cennych wyróżnień przez  Insignię się nie skończyła, bowiem ogłoszony niedawno raport awaryjności DEKRA 2011 wskazał model Opel Insignia jako samochód z najmniejszą ilością usterek w kategorii do 50 000 km. 96.1% przypadków przeglądów technicznych Insignii do 50 000 km zakończyło się bezproblemowo. Opel uzyskał najlepszą ocenę po raz drugi z rzędu, po zwycięstwie Corsy w tej samej kategorii w 2010 roku. Każdego roku DEKRA przygotowuje raport awaryjności na podstawie dokładnej oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu. Raport opiera się na danych pochodzących z 15 milionów inspekcji przeprowadzonych na 230 modelach.

Opel Insignia oferuje wiele innowacyjnych technologii wysokiej jakości. Adaptacyjne zawieszenie FlexRide oraz adaptacyjny napęd Opla na wszystkie koła i elektroniczny dyferencjał tylny z ograniczonym poślizgiem (eLSD) ustanawiają standardy dynamiki jazdy i prowadzenia. Opcjonalnie dostępne są również nagradzane technologie, takie jak przednie reflektory biksenonowe AFL+ z dziewięcioma funkcjami oświetlania oraz kamera przednia Opel Eye z systemem ostrzegania o zmianie pasa ruchu i rozpoznawania znaków. Kolejnym udogodnieniem wysokiej klasy, zwłaszcza dla osób często podróżujących, są ergonomiczne siedzenia sportowe certyfikowane przez zespół ekspertów w dziedzinie ortopedii „Aktion Gesunder Rücken e.V.” (AGR).

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *