Nowy SEAT Toledo

i wyjątkowo praktyczny sedan o sportowej aparycji. Czyli potwierdzona za sprawą poprzedników recepta na sukces, który na przestrzeni lat pozwolił na sprzedanie ponad 860 000 sztuk dwóch pierwszych generacji Toledo. Sukces oparty na połączeniu atrakcyjnego wyglądu z własnościami praktycznymi. Nowa generacja Toledo kontynuuje tę formułę: przestrzeń, wszechstronność i dobry stosunek ceny do jakości, na tym skupia się Nowe Toledo odpowiadając na potrzeby klientów poszukujących praktycznego auta najwyższej jakości opakowanej w zgrabne nadwozie idealne dla całej rodziny. Wszystko przy zachowaniu odpowiedniego stosunku auta do ceny oraz oddającej charakter SEAT-a przyjemności płynącej z jego prowadzenia.

“Dzięki wysokiej jakości, wyrazistej tożsamości, wysokim standardom i nadzwyczajnemu stosunkowi wartości do ceny Nowe Toledo ma odnieść sukces” – mówi James Muir, prezes SEAT S.A. “Toledo łączy nowoczesny wygląd z niezwykłą funkcjonalnością, dynamiczną jazdę z doskonałą wydajnością. W ten sposób wyobrażamy sobie idealnego sedana. Nasi klienci będą mówić: ‘To wspaniały samochód w super cenie!’”

W połowie listopada Nowe Toledo trafi na rynki Hiszpanii i Portugalii, by w trakcie 2013 roku stać sie dostępnym w salonach w całej Europie. Obok Hiszpanii inne kluczowe rynki dla Nowego Toledo to: Niemcy, Meksyk i Turcja.

Elegancja coupe, praktyczność kombi
Mierzące 4,48 m długości Nowe Toledo jest o 4 cm dłuższe od swojego poprzednika z 2004 roku. W przeciwieństwie do Toledo II, który był wyposażony w konwencjonalną pokrywę bagażnika, najnowsza wersja wyposażona będzie w dużą, szeroko otwieraną klapę wędrującą ku górze razem z tylną szybą, co w jeszcze większym stopniu zwiększy jego praktyczność zarówno przy wkładaniu jak i wypakowywaniu bagaży, a zwiększony rozstaw osi wynoszący 2602 mm (o 80 mm więcej niż w Toledo II) zapewni obfite poczucie przestrzeni i mnóstwo miejsca na nogi dla wszystkich pasażerów.

“Nowe Toledo to prawdziwy SEAT – idealny dla potrzeb życia codziennego, o najwyższej jakości i niezawodności” – mówi dr Matthias Rabe, wiceprezes ds. Badań i rozwoju SEAT S.A. “Nowoczesne silniki i płyta podłogowa z Grupy Volkswagena wykonana w nowej technologii gwarantuje przyjemność z jazdy, zapewniając przy tym wydajność i bezpieczeństwo, mając w szczególności na uwadze zapotrzebowanie na konsumpcję paliwa i niską emisję spalin. Pod tym względem Toledo jest jednym z najlepszych w swojej klasie.”

Przejrzysty i elegancki
Projekt Nowego Toledo to konsekwentny rozwój nowej sztuki projektowania SEAT-a przedstawianej w koncepcyjnych modelach IBE, IBX i IBL. Szkoły, która dowiodła, że 5-cio drzwiowy kompaktowy sedan może być emocjonujący, sportowy i elegancki.

Nowy SEAT Toledo ma solidny i mocno osadzony wygląd, o jasno określonych powierzchniach przeszytych precyzyjnie nakreślonymi liniami i krawędziami. Szerokie i kanciaste reflektory w połączeniu z trapezowymi, smukłymi wlotami powietrza to cechy charakterystyczne dla nowego DNA hiszpańskiej marki, który dopełniają poszerzające wizualnie auto tylne poziome lampy.

Projektanci zadbali o każdy element, także wygląd dachu, którego linia przebiega eleganckim łukiem nad szerokimi słupkami, wznosząc się płynnie od tylnej części bocznej, a nisko poprowadzona tylna szyba dodaje nowemu SEAT-owi wyglądu zarezerwowanego dotychczas dla coupe, nie ujmując przy tym nic z jego uniwersalności i funkcjonalności.

“Nowe Toledo to ponadczasowa osobowość. Łączy w sobie klasyczne i nowoczesne linie z dyskretnym sportowym charakterem oraz wzorcową codzienną praktycznością. To nowy sedan SEAT-a o doskonałej jakości tkwiącej w każdym detalu” – mówi Alejandro Mesenero-Ramanos, szef zespołu projektantów SEAT-a.

Najnowsze silniki, znakomita wydajność
Jako zupełnie nowy model, Toledo korzysta z najnowszych jednostek napędowych Grupy Volkswagena. Na liście dostępnych silników znajdują się bardzo wydajne jednostki benzynowe TSI o pojemności 1,2- i 1,4-litra oraz diesel 1,6 TDI Common-Rail. Poza klasyczną manualną skrzynia, Nowe Toledo oddaje do dyspozycji także 7-stopniową dwu-przęgłową automatyczną skrzynię biegów DSG, która może być sprzężona z najmocniejszymi silnikami benzynowymi. Jednostki benzynowe generować będą moc między 55 kW (75 KM) a 90 kW (122 KM). Wersja Ecomotive będzie mogła poszczycić się emisją CO2 na poziomie zaledwie 116 g/km, a model Ecomotive z silnikiem wysokoprężnym 1,6 TDI dysponujący mocą 77 kW (105 KM) będzie mógł pochwalić się najniższym w swojej klasie stopniem emisji CO2 wynoszącym tylko 104 g/km.

Bogate wyposażenie w standardzie
Standardowy pakiet bezpieczeństwa wszystkich SEAT-ów Toledo obejmie poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne o zwiększonej pojemności dodatkowo chroniące głowę i tułów, a także inne systemy zapewniające bezpieczeństwo na róznym typie nawierzchni i w różnych warunkach. Nowe Toledo dostępne będzie w dwóch wersjach wyposażenia, podstawowej Reference oraz oferującej dodatkowe wyposażenie z zakresu komfortu i wzornictwa wersji Style.

 

źródło: Seat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *