Nowy Lexus jest już gotowy na 2022, a Ty?

To dobra okazja, by przybliżyć sylwetkę tego SUVa i przedstawić wszystkie nowości, jakie oferuje Lexus NX.

 

 

 

 

 

 

Lexus NX — hybryda na miarę 2022 roku

W nowy rok Lexus wkroczył z zupełnie nowym modelem NX i nie są to tylko puste deklaracje japońskiego producenta. Marka zapewnia, że NX drugiej generacji wykorzystuje ponad 95% nowych podzespołów, w porównaniu do swojego poprzednika. Te nowości widać nie tylko w designie, ale przede wszystkim czuć je podczas jazdy. 


Samochód jest większy, niż dotychczas. Mierzy 466,0 cm długości, 186,5 cm szerokości i 164,0 cm wysokości. Jego rozstaw osi to 269,0 cm. Dzięki temu wnętrze zyskało jeszcze więcej przestrzeni, a szerszy rozstaw osi poprawia przyczepność i prowadzenie. Wpływ na ten ostatni aspekt ma także lepsze wyważenie środka ciężkości całego auta.


Lexus NX dostępny jest w trzech podstawowych wersjach oznaczających rodzaj napędu oraz wersję zastosowanego silnika. Do dyspozycji Klientów są modele hybrydowe 350h w specyfikacji AWD i FWD oraz wariant 450h+ z napędem hybrydowym plug-in. W zależności od wersji — wykorzystywana moc może wahać się od 243 KM do 309 KM. Zastosowane jednostki napędowe zasługują na szczególne uznanie nie tyle pod względem osiągów, ile od strony wydajności akumulatorów elektrycznych i oszczędności. Te są pojemniejsze, niż w większości dostępnych na rynku modeli. Producent zapewnia, że NX wyposażony w moduł plug-in może przejechać ponad 90 km wyłącznie zasilany prądem. Oznacza to, że w wielu przypadkach użytkując samochód do codziennej jazdy, można korzystać wyłącznie z napędu elektrycznego.


Nie jest to jedyny aspekt, w którym nowy Lexus przoduje. Konstrukcja samochodu wykonana specjalnymi metodami obróbki stali gwarantuje niezwykłe bezpieczeństwo, a zwieńczeniem całości jest najbardziej wytrzymały dach w seryjnie produkowanych obecnie autach. 

Najem długoterminowy Lexus NX

Za komfort pasażerów odpowiada oczywiście szereg udogodnień technologicznych, od seryjnej nawigacji z opcją auto aktualizacji, przez Apple Car, na wielu trybach jazdy kończąc. Nowość stanowi pojawienie się asystenta głosowego, znanego z samochodów innych marek. Ciekawostką jest, że zamiast standardowego „Hej Lexus”, wybudzającego asystenta, możemy w ustawieniach zaprogramować dowolnie określoną przez nas frazę. 


Nowy NX kosztuje od 200 do ponad 300 tys. złotych. Najem długoterminowy Lexus NX zaczyna się od 2290 zł mies. Nowy Lexus jest gotowy na nadchodzące wyzwania, a Ty?

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *