Nowy Ford Ranger zdobywa nagrodę

Ford Ranger zdobył nagrodę „Międzynarodowego Pickupa Roku 2013”.

Wszyscy jurorzy jednogłośnie uznali nowego Forda Ranger numerem jeden wśród pickupów, doceniając jego doskonałe właściwości jezdne zarówno na asfalcie, jaki i poza ubitymi drogami, bogatą gamę silnikową, dużą ładowność i dużą siłę uciągu przyczepy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Nowy Ford Ranger zdobył nagrodę „Międzynarodowego Pickupa Roku 2013” po przeprowadzeniu serii wyczerpujących testów na poligonie doświadczalnym Millbrook w Bedfordshire w Wielkiej Brytanii, w których zdobył 47 punktów – to więcej, niż suma punktów uzyskanych przez zdobywców drugiego i trzeciego miejsca łącznie, czyli Isuzu D-Max i Volkswagena Amarok. Przedstawiciele Forda odebrali tę prestiżową nagrodę z rąk przewodniczącego jury Pietera Wiemana podczas Fleet Transport EXPO 12 w Dublinie.

Ford Ranger to znakomity samochód wielozadaniowy, łączący stabilne i komfortowe właściwości jezdne na asfalcie z dużymi możliwościami terenowymi,” powiedział Jarlath Sweeney, irlandzki dziennikarz i jeden z jurorów oceniających pickupy, który zasiada również w jury konkursu „Międzynarodowy Van Roku”.

Nowy Ford Ranger jest oferowany w trzech wersjach kabinowych – Double, Super i Regular – które są uważane za jedne z najbardziej przestronnych w klasie. W gamie dostępne są też dwa mocne i ekonomiczne silniki Diesel TDCi oraz dwie wersje napędu – 4×2 oraz 4×4.

„Ford Ranger doskonale sprawdzi się zarówno jako narzędzie pracy, jak i pojazd rekreacyjny, a klienci poczują prawdziwą różnicę w prowadzeniu auta zaraz po zajęciu miejsca za kierownicą,” powiedział Paul Randle, dyrektor linii pojazdów, Global Commercial Vehicles, Ford of Europe.

„Ta prestiżowa nagroda jest ukoronowaniem pracy, jaką włożyliśmy w stworzenie tego samochodu, a teraz możemy liczyć na więcej, prezentując w 2013 roku nowego Forda Transit oraz Forda Transit Connect.”
Nowy pickup Forda został zaprojektowany i zbudowany od podstaw. Samochód ma teraz większą ładowność i wiodącą w klasie siłę uciągu przyczepy, a na jego pokładzie zainstalowano najnowocześniejsze funkcje z zakresu komfortu i udogodnień. Nowy Ford Ranger to także pierwszy pick-up nagrodzony maksymalną oceną pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

W tym roku firma Ford odebrała już nagrodę „Międzynarodowego Vana Roku 2013” przyznaną nowemu Fordowi Transit Custom oraz nagrodę „Międzynarodowego Silnika Roku”, którą wyróżniono benzynowy silnik EcoBoost o pojemności 1 litra.

Nowy Ford Ranger jest dostępny w sprzedaży na wszystkich najważniejszych rynkach w Europie.

 

źródło: Ford

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *