Nowy Citroen Berlingo Multispace już w Polsce

CREATIVE TECHNOLOGIE, dostosowując się do nieustannie zmieniających się potrzeb użytkowników.

NOWY CITROËN BERLINGO MULTISPACE jest następcą pierwszego kombivana w historii. Od czasu wejścia modelu BERLINGO na rynek w 1996 roku sprzedano prawie1,4 miliona egzemplarzy wersji osobowej. Nazwa MULTISPACE obejmuje od dziś wszystkie osobowe wersje modelu BERLINGO.


Styl i osobowość Z przodu NOWY CITROËN BERLINGO MULTISPACE ma większą, wydatniejszą osłonę chłodnicy z nowym logo marki i listwami sięgającymi aż do reflektorów. Kierunkowskazy znajdują się teraz z boku zespołu reflektora, a uwydatniające je niebieskie elementy sprawiają, że samochód ma jeszcze bardziej zdecydowany charakter.


W dolnej, dopasowanej do zderzaka części osłony chłodnicy mogą się znajdować reflektory przeciwmgłowe z funkcją statycznego doświetlania zakrętów i światła do jazdy dziennej LED. Poszerzony wlot powietrza zapewnia większą stabilność samochodu, a urodę reflektorów przeciwmgłowych podkreślają nowe chromowane elementy.


W niektórych wariantach górną część zderzaka przedniego zdobi dekoracyjna listwa w czarnym kolorze „Noir Onyx” („Black Pack”), dopasowana do koloru lusterek i listw. Z boku zmiany są widoczne w nowej stylistyce lusterek o bardziej aerodynamicznym kształcie pozwalającym ograniczyć zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej widoczności do tyłu.


Nowe kołpaki Airflow (zależnie od wersji) również odgrywają rolę w zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji spalin. NOWY CITROËN BERLINGO MULTISPACE występuje w sprzedaży w dziewięciu kolorach, z których dwa są nowe: brązowy „Nocciola” i niebieski „Belle-île”.


Wewnątrz we wszystkich wersjach wyposażenia zmieniono również gamę kolorystyczną i wybór materiałów, a wszystko po to, aby nadać kabinie nowocześniejszy wystrój.


Przytulność i przemyślany projekt
Oprócz atrakcyjnego stylu NOWY CITROËN BERLINGO MULTISPACE zwraca także uwagę swoją konstrukcją, którą charakteryzuje wytrzymałość, praktyczność i przestronność.


NOWY CITROËN BERLINGO MULTISPACE umożliwia dostosowanie przestrzeni do potrzeb użytkownika, dzięki czemu model ten jest liderem w swoim segmencie. Może się w nim znajdować aż siedem foteli, które ustawia się niezależnie od siebie, zarówno w rzędzie drugim, jak i trzecim, co zapewnia pasażerom z tyłu znacznie większą wygodę.


Wysokie, przestronne wnętrze pozwala na zastosowanie systemu Modutop® – wyjątkowego wyposażenia CREATIVE TECHNOLOGIE. System ten, wzorowany na wyposażeniu samolotów, składa się z szyb dachowych, niezliczonych schowków, w tym schowka nad bagażnikiem z dostępem z dwóch stron oraz osobnych nawiewów i oświetlenia dla pasażerów z tyłu. Do tylnego bagażnika w systemie Modutop® można dostać się z zewnątrz przez otwieraną szybę klapy tylnej.

Dynamika i ochrona środowiska dzięki emisji na poziomie 125 g CO2/km
NOWY CITROËN BERLINGO MULTISPACE ma całą gamę znakomitych silników o dynamicznych osiągach, które są jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego.


W wersji 5-osobowej silniki HDi 75 i HDi 90 mają teraz emisję CO2 na poziomie 135 g/km (wcześniej 139 g/km). Lepszy wynik jest związany przede wszystkim z udoskonaleniami aerodynamicznymi, takimi jak 3 nowe kołpaki Airflow i nowe boczne lusterka. Silnik HDi 110 zastąpiono silnikiem HDi 115, co zapewniło samochodowi dynamiczne osiągi.


NOWY CITROËN BERLINGO MULTISPACE jest obecnie dostępny w czterech wersjach wyposażenia:
ATTRACTION, SEDUCTION, EXCLUSIVE i XTR. Ostatnia wersja wyróżnia sięz zawieszeniem podwyższonym o 10 mm, osłoną dolną silnika oraz dedykowanym pakietem stylizacyjnym (wstawki na zderzakach w kolorze srebrnym, nakładki na progi).


CENY
Wersje benzynowe:
1.6 VTi 95 Attraction 57 500 PLN
1.6 VTi 95 Seduction 66 700 PLN
1.6VTi 120 XTR 75 950 PLN
1.6 VTi 120 Exclusive 79 250 PLN


Wersje Diesel:

1.6 HDi 75 Attraction 62 800 PLN
1.6 HDi 75 Seduction 72 000 PLN
1.6 HDi 90 Attraction 65 200 PLN
1.6 HDi 90 Vitamin 75 000 PLN
1.6 HDi 90 Seduction 74 400 PLN
1.6 HDi 90 XTR 79 750 PLN
1.6 HDi 90 Exclusive 83 050 PLN
1.6 HDi 115 XTR 84 250 PLN
1.6 HDi 115 Exclusive 87 550 PLN

 

źródło: Citroen

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *