Dlaczego warto zamontować emulator AdBlue?

Dzięki niemu samochody spełniają normy redukcji spalin i ograniczają poziom zanieczyszczenia powietrza. System AdBlue z czasem może działać mniej wydajnie, dlatego korzystanie z emulatora zapobiega obniżeniu jego sprawnoci poniżej wymaganego minimum. Jednocześnie zmniejsza liczbę usterek, które uniemożliwiają jazdę samochodem.

 

 

 

 

Podłączony emulator AdBlue pozwala kierowcy korzystać z samochodu bez występowania uciążliwych alarmów ze strony systemu AdBlue. Dzięki niemu auto nadal pracuje bez konieczności wymiany kosztownych podzespołów i wizyty w warsztacie mechanicznym. Emulator zastępuje wiele innych elementów układu SCR. Dowiedz się więcej ana ten temat i sprawdź, jak działa emulator SCR.

Emulatory AdBlue – do czego służą?

Montaż emulatora AdBlue umożliwia przekazywanie do silnika komunikatów o sprawnie działających podzespołach w systemie SCR. Jest to system redukcji spalin, montowany w samochodach napędzanych silnikiem diesla. Dzięki niemu spaliny są oczyszczane ze szkodliwych związków w każdym układzie wydechowym podłączonym do silnika na olej napędowy. Emulatory do modułów układu AdBlue przydają się w samochodach ciężarowych, maszynach rolniczych, maszynach budowlanych, jak i samochodach osobowych. Elementy systemu AdBlue odpowiadają za uzyskiwanie niższej normy redukcji spalin Euro, ważnej z punktu widzenia kierowców chcących przemieszczać się swobodnie po europejskich miastach. Usuwanie AdBlue jest zatem niewskazane dla kierowców, którym zależy na możliwości poruszania się po każdej europejskiej metropolii. Wyłączanie AdBlue jest zatem niewskazane.

 

Emulator umożliwiają symulowanie sprawnego systemu SCR. Niestety, system jest zawodny, a jego naprawy są niezwykle kosztowne. Wyłączenie AdBlue można obejść dzięki emulatorowi, który udaje inne podzespoły i jednocześnie nie uniemożliwia diagnozowania pojazdu w celu naprawy systemu. Emulator oddziałuje na sterownik silnika i zapobiega spadkom mocy, problematycznym w szczególności dla kierowców ciężarówek i innych pojazdów o dużej masie.

AdBlue emulator – korzyści

Adblue emulator zastępuje wiele podzespołów wchodzących w skład systemu. Zapobiega ograniczeniu mocy silnika z powodu awarii i nie powoduje trwałej ingerencji w elektronikę pojazdu. Umożliwia kasowanie błędów z komputera przez kierowcę. Komputer pozostaje w pełni diagnozowany w serwisie, dlatego układ SCR można naprawić w każdej chwili.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *