Nowości Jeepa na rynku polskim

Oto w polskich salonach legendy 4×4 debiutuje właśnie Wrangler z najnowszym sześciocylindrowym silnikiem benzynowym Pentastar. Dodatkowo wszystkie modele nowego Wranglera mają znacznie bogatsze wyposażenie seryjne. Na fanów wyjątkowych samochodów czekają także najmocniejszy Jeep wszech czasów, czyli Grand Cherokee SRT8 i limitowany Wrangler Arctic.

O 42 proc. większa moc, o 10 proc. wyższy moment obrotowy, o 5 proc. niższe średnie zużycie paliwa, o 37 proc. lepsze przyspieszenie od 0 do 100 km/h oraz o 40 kg mniejsza masa w porównaniu do silnika V6 3.8 l – tak wyglądają w pigułce możliwości najnowszego silnika benzynowego Pentastar V6 3,2, który po debiucie pod maską nowej generacji Jeepa Grand Cherokee trafił do najnowszego wcielenia Wranglera.

Nowy silnik Pentastar V6 rozwija moc 284 KM i moment obrotowy 347 Nm. Jednostka została połączona ze zmodernizowaną automatyczną pięciobiegową skrzynią biegów, która zapewnia szybką i płynną zmianę przełożeń. Taki układ napędowy pozwala kierowcy przyspieszyć nowym Wranglerem do 100 km/h w 8,1 s. Prędkość maksymalna wynosi 180 km/h.

Inżynierowie zadbali także o komfort akustyczny – zmodyfikowany system mocowania silnika, rozbudowana izolacja przegrody czołowej oraz akustyczna osłona komory silnika skutecznie wygłuszają odgłosy mechaniczne i drogowe.

Wysoka kultura pracy jednostki napędowej, obniżony poziom głośności zespołów mechanicznych oraz zwiększony komfort podczas jazdy szosowej przy nawet wyższej sprawności terenowej – to największe zalety dzisiejszego Wranglera w stosunku do poprzednich generacji.

Ikona aut terenowych z nowym sercem Pentastar V6 w Polsce jest dostępna jako model Wrangler i Wrangler Unlimited – ceny zaczynają się odpowiednio od 145 500 zł i 160 500 zł. Warto podkreślić, że ceny wersji benzynowej są identyczne jak aut napędzanych silnikiem wysokoprężnym 2,8 CRD z pięciobiegową skrzynia automatyczną. Kolejną nowością jest znacznie bogatsze wyposażenie – już podstawowy model Wranglera ma na pokładzie automatyczną klimatyzację oraz komputer pokładowy z wyświetlaczem.

Obok nowego silnika V6 Pentastar dla Wranglera i Wranglera Unlimited, nowością jest limitowana seria specjalna o nazwie „Arctic”. To wyjątkowe auto będzie produkowane tylko do stycznia 2012 roku a wyróżnia się detalami, które docenią znawcy marki. Zbudowany na bazie modelu Sahara, Jeep Wrangler Arctic jest łatwo rozpoznawalny po arktycznych plakietkach oraz symbolach stopy Yeti. Wyposażony w czarne obręcze kół o rozmiarze 17 cali i zestaw oryginalnych akcesoriów Mopar – Jeep Wrangler Arctic na polskim rynku dostępny jest z 2,8-litrowym turbodieslem współpracującym z automatyczną pięciobiegową przekładnią. Jeep Wrangler i Wrangler Unlimited Arctic kosztuje odpowiednio od 160 200 zł i 175 200 zł.

„Prawdziwą „wisienką na urodzinowym torcie” jest wyczynowa wersja SRT8 flagowego Jeep’a Grand Cherokee, napędzana nowym silnikiem HEMI V8 o pojemności 6,4 litra i mocy 470 KM (630 Nm momentu obrotowego), którego produkcja rozpocznie się w grudniu br. Nowy silnik wytwarza więcej mocy o 50 KM i momentu o 61 Nm w stosunku do poprzednio stosowanego HEMI V8 o pojemności 6,1 l. Najnowszy super-Jeep przyspiesza ze startu zatrzymanego do 100 km/h w ciągu 4,8 sekundy, prędkość maksymalna to 255 km/h i hamuje od 100 do 0 km/h na dystansie 35 metrów. Krótko mówiąc Grand Cherokee SRT8 nowej generacji to najsilniejszy i najszybszy Jeep wszech czasów, mogący poszczycić się osiągami prawdziwego super-samochodu.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *