MINI – Rajd Dakar 2013

Nic nie stanie na ich drodze. Francuski zespół tworzony przez Stéphane’a Peterhansela oraz jego pilota Jean-Paul Cottreta zwyciężył w Rajdzie Dakar 2013 za kierownicą MINI ALL4 Racing, powtarzając wyczyn sprzed roku. Zawodnicy wspierani przez prywatny zespół Monster Energy X-raid Team z Trebur w Niemczech przekroczyli linię mety 42,22 minuty przed drugą ekipą z klasyfikacji generalnej, uzyskując łączny czas 38:32,39. Dla Peterhansela to już drugie zwycięstwo w MINI ALL4 Racing i w sumie jedenaste w jego całej dakarowej karierze.

„To wspaniałe zwycięstwo, dlatego chciałbym pogratulować w imieniu MINI nie tylko Stéphanowi Peterhanselowi i Jean-Paul Cottretowi, ale również Svenowi Quandtowi i całemu zespołowi X-raid Team,” powiedział dr Kay Segler. wiceprezes zarządu MINI. „Wygrana MINI ALL4 Racing w zeszłym roku była dużą niespodzianką dla wielu osób. Teraz dowiedliśmy, że to nie był przypadek. Każdy, kto przekracza linię mety na pierwszym miejscu po przejechaniu 8600 kilometrów w najtrudniejszym rajdzie świata jest bohaterem. Jesteśmy bardzo dumni, że ci śmiałkowie należą do rodziny MINI.”

Podobnie, jak w zeszłym roku, zespół X-raid Team ponownie dominował w Rajdzie Dakar 2013. Peterhansel przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej już po dwóch etapach i utrzymał przewagę nad rywalami aż do mety. Wśród zespołów goniących Peterhansela znaleźli się Leonid Novitskiy i Konstantin Zhiltsov w innym MINI ALL4 Racing, którzy ostatecznie ukończyli rajd na trzecim miejscu.

Klasyfikacja generalna:

1/ S. Peterhansel / J.-P. Cottret MINI ALL4 Racing      38h 32m 39s
3/ L. Novitskiy / K. Zhiltsov MINI ALL4 Racing             40h 01m 01s
4/ N. Roma / M. Périn MINI ALL4 Racing                    40h 09m 22s
12/ B. Garafulic / G. Picard MINI ALL4 Racing              43h 18m 59s
48/ S. Schott / H. Schmidt MINI ALL4 Racing               61h 08m 16s

 

źródło: BMW Group

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *