Nowe Volvo S60

Dynamiczna i sportowa linia stylistyczna nowego Volvo przywołuje skojarzenia ze sportowym samochodem, jednakże nowe S60 to rasowy sedan.

Połączenie elegancji i sportowego zacięcia
Wnętrze samochodu zostało zaprojektowane przez Örjana Sternera – szwedzkiego projektanta Volvo Car Corporation. Przesłanie było jasne. Wszystkie linie samochodu miały stworzyć nadwozie dające silne wrażenie ruchu. Samochód wewnątrz i na zewnątrz kojarzy się ze sportowym samochodem. Stanowi to obietnicę ogromnej przyjemności jazdy, zanim jeszcze kierowca usiądzie za kierownicą.

Słupek C ciągnący się aż do tylnych świateł, wąska linia dachu, wrażenie obniżonego tyłu samochodu, sportowy kształt maski oraz krótkie przednie i tylne zwisy powodują skojarzenie tego modelu ze sportowym autem. Jednakże Volvo S60 to niezwykle prestiżowy sedan.

Nowe S60 może zostać jeszcze bardziej „usportowione”. A to poprzez zamontowanie w nim opcjonalnych elementów wyposażenia. Dostępne są między innymi: tylne i przednie osłony podwozia, boczne nakładki ochronne, sportowe wykończenie rury wydechowej oraz 18 calowe alufelgi.   

Nowe Volvo S60 zostało wyposażone w nowoczesne reflektory korzystające z technologii LED. Dzięki jej zastosowaniu reflektory tworzą wyróżniający się płynny strumień światła z przodu i z tyłu samochodu.

„Pionowe światła pozycyjne z przodu, boczne lampy obrysowe kształtem przypominające brwi, kierunkowskazy w bocznych lusterkach, lampy pozycyjne w światłach tylnych – to wszystko nadaje nowemu S60 charakterystyczny profil. Samochodu w nocy nie da się pomylić z żadnym innym” – dodaje Sterner.

15 zwracających uwagę wersji kolorystycznych
Samochód będzie oferowany w 15 różnych wersjach kolorystycznych. Wśród nich znajdą się dwie nowe barwy – sportowa Vibrant Copper oraz wyrafinowana Electrum Gold.

„Kolory nawiązujące do metali szlachetnych – złota, srebra, miedzi i brązu – obecnie wyznaczają standardy w modzie, sporcie i architekturze. Dlatego naturalnym krokiem było wprowadzenie tych kolorów do palety samochodów Volvo” – powiedział Anders Sachs, odpowiedzialny za kolory i materiały w nowym Volvo S60.

Skandynawski design w najlepszym wydaniu
Design w Volvo przez lata przeszedł szereg radykalnych zmian. Nie wymagały one jednak jakiegokolwiek kompromisu z podstawowymi wartościami Volvo, dzięki którym szwedzka marka jest jedną z najsilniejszych marek motoryzacyjnych na świecie.

źródło: Volvo

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *