Nowe Renault Koleos

Zasadnicze zmiany dotyczą wyglądu zewnętrznego i wystroju wnętrza, a także silników wysokoprężnych, których emisja CO2 i zużycie paliwa uległy znacznemu zmniejszeniu. Wprowadzone modyfikacje pozwolą wyeksponować przynależność modelu do klasy wyższej oraz jego mocne strony: komfort, wszechstronność, modularność wnętrza czy też łatwość i przyjemność prowadzenia.

Bardziej dynamiczny i solidny design.
Przód Koleosa został zmodyfikowany, aby nadać nadwoziu bardziej zdecydowany i wyrazisty charakter. Dwie części wlotu powietrza rozmieszczone w poprzedniej wersji po obu stronach logo Renault zostały zastąpione eleganckim, chromowanym grillem. Nowy, bardziej smukły kształt reflektorów podkreśla dynamiczny styl samochodu. Nowocześniejsze zewnętrzne lusterka wsteczne mają teraz wbudowane diodowe kierunkowskazy.


Kształt samochodu odzwierciedla solidną konstrukcję, w której odnajdujemy także typowe cechy samochodu z napędem 4×4: podwyższony prześwit, wyraźnie zaznaczone nadkola, nowoczesne felgi o sportowym wyglądzie. Projektanci zachowali charakterystyczny styl tyłu nadwozia. Mocno pochylona tylna szyba podkreśla dynamiczny wygląd, a jednocześnie jest oryginalnym i wyróżniającym elementem samochodu. Nowe Renault Koleos będzie oferowane w nowym kolorze nadwozia Pomarańczowy Erable.

W kabinie zwrócono szczególną uwagę na wysoką jakość materiałów i staranne wykończenie. Nowe rodzaje tapicerki i elementów wystroju wnętrza podkreślają elegancję i wyrafinowany styl samochodu. Zmianie uległa też tablica rozdzielcza i jej podświetlenie, a zespół zegarów
i wskaźników ma nową, bardziej nowoczesną formę.

Crossover o zmniejszonej emisji CO2, bezpieczny
i łatwy w prowadzeniu na każdej drodze.
Na polskim rynku nowy Koleos będzie oferowany z silnikami wysokoprężnymi o mocy 150 KM (również z automatyczną skrzynią biegów) i 175 KM, które zapewniają wysokie osiągi jak na samochód typu crossover o długości 4,52 m i szerokości 1,85 m.


Dzięki modyfikacjom dokonanym w samochodzie, silniku i skrzyni biegów obniżono emisję CO2 silników wysokoprężnych. W najmocniejszym silniku wysokoprężnym dCi 175 KM z napędem 4×4 emisję CO2 zmniejszono do 166 g.


To wszechstronne auto prowadzi się świetnie w każdym terenie dzięki napędowi 4×4, który został opracowany przez firmę Nissan. Układ przeniesienia napędu na wszystkie koła zapewnia Koleosowi wyjątkowe zdolności terenowe. Natomiast w ruchu miejskim wymiary nadwozia, precyzyjny układ kierowniczy i stabilne zachowanie w czasie jazdy gwarantują bezpieczne prowadzenie i zwrotność pojazdu.


W konstrukcji tego crossover’u wykorzystane zostało bogate doświadczenie Renault
w dziedzinie bezpieczeństwa czynnego i biernego, dzięki czemu już w momencie wprowadzenia na rynek w 2008 r. zdobył on najwyższą ocenę w teście zderzeniowym Euro NCAP. Zadecydowały o tym takie elementy jak: system ESP, wspomaganie nagłego hamowania, strefy kontrolowanego zgniotu w konstrukcji nadwozia, 6 poduszek powietrznych czy też pasy bezpieczeństwa z napinaczami.

Wzorcowy komfort, modularność wnętrza i zaawansowane technologie.
Nowe Renault Koleos oferuje przestronne wnętrze oraz komfort na najwyższym poziomie
w segmencie crossover’ów. W kabinie zobaczymy rozwiązania świadczące o wysokim
know-how producenta będącego pionierem segmentu vanów. Wszystko zostało tu zaprojektowane tak, by pięciu użytkowników samochodu czuło się wygodnie: wysokość kabiny
z przodu oraz ilość miejsca na wysokości kolan sięgają wartości rekordowych w tym segmencie, zaś wysokość i szerokość tylnej części kabiny zapewniają pasażerom optymalny komfort.

Praktyczny i modularny. Nowy Koleos posiada liczne schowki, których łączna objętość wynosi 70 litrów. Dostęp do bagażnika (450 dm3 VDA) ułatwia dwuczęściowy system otwierania tylnej klapy. Jej dolna część stanowi solidną platformę, praktyczną przy załadunku bagaży. Tylna kanapa składana w układzie 2/3 – 1/3 jest wyposażona w system Easybreak i może być złożona od strony bagażnika jednym ruchem ręki. W ten sposób uzyskujemy płaską podłogę i przestrzeń bagażową o objętości 1 380 dm3 VDA. Panoramiczny otwierany dach doskonale doświetla wnętrze i przyczynia się do komfortu jazdy samochodem.


Technologie podnoszące komfort i bezpieczeństwo. Nowe Renault Koleos wyposażone jest w urządzenia przydatne i proste w użyciu. Doskonale dopracowana ergonomia ułatwia prowadzenie i użytkowanie samochodu. Decydują o tym takie rozwiązania jak: otwieranie zamków drzwi i rozruch silnika przy użyciu karty Hands Free, automatyczny hamulec postojowy, automatyczne włączanie świateł i wycieraczek czy nawigacja satelitarna Carminat TomTom® Live sterowana joystickiem. Nowe Renault Koleos z napędem 4×4 posiada również system wspomagania ruszania pod górę na wzniesieniu i system kontroli prędkości zjeżdżania z góry.


Elementy sterujące radia, nawigacji i dwustrefowej klimatyzacji usytuowane są w zasięgu ręki
i są intuicyjne w obsłudze. Szczególną uwagę poświęcono wyciszeniu wnętrza i tłumieniu hałasów pracy podzespołów mechanicznych i układu jezdnego samochodu. Aby wzmocnić poczucie komfortu pasażerów, crossover wyposażono w system dźwiękowy Bose® – system audio klasy premium opracowany specjalnie dla tego samochodu.

Renault Koleos jest samochodem sprzedawanym w blisko 40 krajach na 5 kontynentach. To pierwszy samochód Aliansu Renault-Nissan, którego projekt i konstrukcję opracowało Renault, zastosowano w nim technologie Nissana, a produkowany jest w fabryce Renault Samsung Motors w Busan w Korei Południowej. W wyniku tej owocnej współpracy pojazd znalazł uznanie na rynkach wielu krajów, takich jak Chiny, Meksyk czy Kolumbia, gdzie stanowi symbol samochodu wysokiej klasy marki Renault. Koleos – pierwszy crossover Renault – osiąga sukces zdobywając znaczące miejsce w stale rosnącym segmencie rynkowym, gdzie panuje bardzo duża konkurencja wielu marek.


Na rynkach pozaeuropejskich Koleos pozwala Renault osiągnąć sukces w stale rozwijającym się segmencie rynkowym, mającym znaczenie dla wizerunku marki, zwłaszcza w Chinach i Ameryce Łacińskiej. W 2010 r. ponad 70% samochodów Koleos sprzedano poza Europą.


W Europie Koleos utrzymuje swą pozycję na rynku, a jego zalety zdobyły uznanie licznych nabywców. W pierwszym kwartale 2011 r. sprzedaż tego modelu znacząco wzrosła
w porównaniu do 2010 r. – wzrost liczby sprzedanych Koleosów w Europie sięgnął 65%.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *