Nowa Honda CR-V debiutuje w LA

W porównaniu z poprzednią generacją, nowy model przyjmuje bardziej agresywny wizerunek przejawiający się w mocniej wyprofilowanych liniach nadwozia oraz odważnym projekcie przedniego pasa. Pionowe tylne światła odchodzącej Hondy CR-V przeniesiono do modelu następnej generacji, przy czym teraz ich kształt jest bardziej trójwymiarowy i lepiej komponuje się z koncepcją nadwozia.

W eleganckim wnętrzu znalazła się wielopoziomowa deska rozdzielcza, w której umieszczono nowoczesny wyświetlacz informacyjny i-MID (w połączeniu z nawigacją satelitarną). Kabina pasażerska nadal mieści 5 osób, jednak wszyscy pasażerowie mają teraz więcej miejsca nad głowami i na wysokości ramion.

Nowością w modelu 2012 jest unowocześniona, czterocylindrowa benzynowa jednostka napędowa i-VTEC o pojemności 2,4 litra i mocy 185 KM (o 5 KM mocniejsza, niż w poprzedniej generacji). Silnik współpracuje z 5-biegową przekładnią automatyczną.

Producent oferuje również nowy układ napędu na cztery koła Time All-Wheel-Drive (AWD) z inteligentnym systemem sterowania Intelligent Control System.

Honda CR-V wejdzie do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych pod koniec tego roku, a w Europie pojawi się jesienią 2012 roku.

 

Mototarget.pl

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *