Novak Djokovic nowym ambasadorem Peugeot

ikonę światowego tenisa. Decyzja ta potwierdza i umacnia strategię prowadzoną przez Peugeot w dziedzinie tenisa, i to w jubileuszowym roku 30-lecia współpracy z turniejem Roland Garros – French Open.

Współpraca na skalę międzynarodową. O podjęciu współpracy zadecydowała światowa sława Novaka Djokovica, a w szczególności jego popularność w Chinach, które są największym rynkiem samochodowym na świecie. Tenis jest jedną z dziedzin, w którą PEUGEOT angażował się od bardzo dawna, o czym świadczy 30-lecie współpracy pomiędzy marką a turniejem Roland Garros – French Open. Podpisana z Novakiem Djokovicem trzyletnia umowa o współpracy pozwala na wykorzystywanie jego wizerunku przez wszystkie piony marki, we wszystkich mediach i na całym świecie. Logo PEUGEOT pojawi się na lewym rękawie koszulki noszonej przez Novaka Djokovica podczas wszystkich turniejów, w których weźmie udział.

Osobowość zgodna z wartościami marki. Wybór Novaka Djokovica na ambasadora marki był oczywisty. Numer 2 światowego tenisa jest uosobieniem wartości PEUGEOT: Wysokich wymagań , Stylu i Emocji. Novak Djokovic oświadczył: „Cieszę się, że mogę reprezentować sławną i znaną na całym świecie francuską markę, mającą ponad 200-letnie doświadczenie w produkcji samochodów. W moich oczach PEUGEOT jest uosobieniem francuskiej elegancji, wyrafinowania oraz pewnego stylu życia.”

Novak Djokovic rozpocznie swój sezon podczas turnieju Australian Open 13 stycznia 2014.

Novak Djokovic – przebieg kariery w skrócie
Numer 2 światowego tenisa
Kraj: Serbia
Data urodzenia: 22 maja 1987 r.
Miejsce urodzenia: Belgrad (SER)
Wzrost: 1,87 m
Waga: 80 kg
Początek kariery profesjonalnej: 2003 r.
Styl gry: praworęczny, oburęczny backhand
Drugi w klasyfikacji ATP (na dzień 02/12/2013)
Poczwórny zwycięzca turnieju Australian Open w latach 2008, 2011, 2012, 2013
Zwycięzca US Open i Wimbledonu w roku 2011
Novak Djokovic zdobył 41 tytułów w grze pojedynczej i 16 w Masters Series

 

źródło: Peugeot

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *