Nissan Qashqai – nagroda za jakość

Popularny crossover Nissana rzuca wyzwanie liderom rankingu jakości.

Nissan Qashqai został wyróżniony w Niemczech prestiżową nagrodą „Złoty Anioł” przyznawaną za jakość przez wpływowy niemiecki automobilklub ADAC. „Złotego Anioła” w kategorii „jakość” otrzymują trzy najlepsze jakościowo modele dostępne na rynku niemieckim. Nagroda oznacza, że Nissan Qashqai został oceniony na równi z miejscowymi faworytami i wyprzedził takie modele, jak Porsche Boxter, BMW serii 3 i Mercedes-Benz SLK. Qashqai to jedyny samochód w pierwszej ósemce, który nie pochodzi z Niemiec.

Po kompleksowym badaniu przeprowadzonym przez niemiecki automobilklub ADAC Nissan Qashqai dołączył do czołówki najwyżej ocenianych samochodów w Niemczech, obok Porsche 911 i Audi A5, stając się jednocześnie faworytem wśród samochodów importowanych do tego kraju.

W ramach dorocznej edycji nagród „Gelber Engel” („Złoty Anioł”) ADAC analizuje statystyki ponad dwóch milionów awarii, a także prosi użytkowników o ocenę zadowolenia z posiadanych samochodów i poziomu obsługi w stacjach dealerskich. Nissan Qashqai został zaprojektowany i skonstruowany w dużej mierze w Europie, przez zespoły Europejskiego Centrum Projektowego (NDE) i Europejskiego Centrum Technicznego Nissana (NTCE). Samochód jest produkowany w Wielkiej Brytanii przez Nissan Motor Manufacturing UK (NMUK).

„Ta ważna nagroda pokazuje, dlaczego Qashqai odnosi tak duże sukcesy na rynku w całej Europie” – powiedział Simon Thomas, starszy wiceprezes w europejskim oddziale firmy Nissan. „Nagroda potwierdza błyskotliwość wzornictwa i wyjątkową jakość konstrukcji, jaką charakteryzują się wszystkie modele produkowane w Sunderland w Wielkiej Brytanii.

Nagroda Gelber Engel bardzo nas cieszy, ponieważ oznacza, że Qashqai jest wzorcowym modelem pod wzglądem jakości w kategorii nowych i prawie nowych samochodów”.


W badaniu ADAC uwzględniane są wyłącznie pojazdy nie starsze niż trzyletnie. Takie ograniczenie wprowadzono w celu wykluczenia z analiz awarii spowodowanych zaniedbaniami w obsłudze, a nie wadami typowymi dla danego modelu. Ponadto badanie obejmuje wyłącznie modele sprzedawane w dużej liczbie egzemplarzy, co pozwala uzyskać realistyczny obraz sytuacji. W tegorocznym rankingu uwzględniono około 150 modeli.


Wyniki opublikowano w klubowym czasopiśmie ADAC Motorwelt docierającym do ponad 19 milionów czytelników. ADAC zrzesza 17,5 miliona członków i jest drugim pod względem wielkości automobilklubem na świecie.


Nissan Qashqai został wprowadzony na rynek w 2007 roku jako innowacyjna i atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych hatchbacków dominujących w segmencie C w Europie. Z połączenia atrybutów pojazdu sportowo-użytkowego z zaletami kompaktowego samochodu rodzinnego powstał crossover cieszący się uznaniem wśród nabywców w całej Europie. Europejczycy kupili dotychczas ponad 740 000 tych samochodów, a tylko w 2010 roku w zakładach Nissana w Sunderland wyprodukowano 270 000 egzemplarzy tego modelu. Wiosną ubiegłego roku przeprowadzono poważny facelifting Qashqaia, który zaowocował dalszą poprawą jego jakości i estetyki.

ADAC Gelber Engel 2011

  1. Porsche 911
  2. Audi A5
  3. Nissan Qashqai
  4. Porsche Boxster
  5. BMW serii 1
  6. BMW serii 3
  7. Audi TT
  8. Mercedes-Benz SLK


Dla niemieckich konsumentów marka ADAC jest synonimem jakości. Nagroda jest przyznawana na podstawie analizy statystyk awarii zgłaszanych do ADAC oraz wyników badania zadowolenia klientów będących członkami ADAC, które obejmuje cały niemiecki rynek. ADAC jest największym automobilklubem w Niemczech, zrzeszającym ponad 17,5 miliona członków.

 

źródło: Nissan

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *