Nagrody dla Nowego Clio i ZOE

za Najlepszy samochód seryjny a ZOE − za Najlepszy Zielony Samochód. Nowe Clio i ZOE zostały wybrane z listy dziesięciu modeli w obu kategoriach wytypowanych przez dziennikarzy RTL i Auto Plus.


Te nagrody stanowią dowód uznania dla odnowy gamy samochodów Renault i potwierdzają doskonały odbiór społeczny, jakim cieszą się te dwa atrakcyjne, innowacyjne i odznaczające się świetnymi osiągami modele – zaznaczył Carlos Tavares, dyrektor generalny ds. operacyjnych Renault.


Nowe Clio, które zebrało 33% wszystkich głosów w kategorii Najlepsze auto seryjne Salonu Samochodowego w Paryżu, potwierdziło, że jest godnym spadkobiercą Clio, którego sprzedaż osiągnęła ponad 12 milionów egzemplarzy od chwili jego wprowadzenia na rynek w 1990 roku. Nowe Clio posiada uznane zalety poprzednich generacji, wzbogacając je o nutę zmysłowości i pokaźny ładunek emocjonalny. Nowe Renault Clio stanowi wraz z ZOE ucieleśnienie odnowy stylistycznej samochodów Renault, które mają pociągać prostotą, zmysłowością i ciepłem. Ta czwarta już generacja Clio stanowi kwintesencję zaawansowanych technologii, a w szczególności zwraca uwagę podwójną ofertą multimedialnych tabletów.

W zakresie zużycia paliwa i emisji CO2, Nowe Clio wyposażone w silnik dCi 90 Energy ustanowiło kolejny rekord w swojej klasie, wynoszący zaledwie 3,2 l / 100 km i 83 g CO2/km. Najwyższy poziom bezpieczeństwa, który jest jednym z atutów tego auta oprócz cieszącego się powszechnym uznaniem zawieszenia, potwierdzony został w testach Euro NCAP, w wyniku których aż w 3 spośród 4 badanych kategorii Nowe Clio uzyskało najlepszy wynik w swojej klasie!

Oddając aż 51% głosów w kategorii Najlepszy Zielony Samochód Salonu Samochodowego w Paryżu publiczność uznała Renault ZOE za auto wyjątkowo atrakcyjne i prawdziwie innowacyjne, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę środowiska. Wraz z wprowadzeniem na rynek modelu ZOE, Renault otwiera dostęp do indywidualnych środków transportu o zerowej emisji szerokim rzeszom użytkowników.

ZOE jest pierwszym modelem zaprojektowanym od podstaw jako auto w 100% elektryczne, dostępne dla szerokich rzesz użytkowników w cenie już od 13 700 euro brutto1, idealnie nadające się do codziennego użytku. W ZOE zastosowano 6 stanowiących światową premierę zaawansowanych technologii, zwiększających prostotę jego użytkowania, zasięg oraz zakres łączności.

Po raz pierwszy spełnione zostały wszystkie warunki niezbędne do masowego rozwoju produkcji samochodów elektrycznych. Wprowadzenie na rynek ZOE stanowi początek nowej epoki: samochodu elektrycznego dla wszystkich.


Więcej informacji o 6 światowych premierach Renault ZOE:

  • Pierwszy produkowany na wielką skalę samochód elektryczny w cenie od 13 700 euro  brutto
  • Pierwszy produkowany na wielką skalę samochód elektryczny z homologowanym według standardu NEDC zasięgiem 210 km.
  • Pierwszy samochód wyposażony w standardzie w system „Range OptimiZEr”, pozwalający zwiększyć faktyczny zasięg pojazdu niezależnie od warunków drogowych. Na przykład na trasach podmiejskich, w zależności od stylu jazdy i warunków pogodowych, użytkownik będzie mógł pokonywać dystanse w granicach od 100 do 150 km.
  • Pierwszy elektryczny samochód z możliwością ładowania akumulatorów poprzez pojedyncze gniazdo w pojeździe w czasie od 30 minut do 9 godzin, zależnie od mocy dostępnej w terminalu ładowania (od 3 do 43 kW).
  • Pierwszy elektryczny samochód umożliwiający masowy rozwój sieci terminali szybkiego ładowania, prostszych i do 4 razy tańszych dla samorządów lokalnych.
  • Pierwszy model Renault wyposażony w standardzie we wbudowany tablet multimedialny Renault R-Link, umożliwiający łączność z urządzeniami zewnętrznymi i Internetem.

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *