Myjnie dla ciężarówek – jaką wybrać aby skutecznie wyczyścić TIRa?

Dzisiaj dostępnych jest wiele myjni, które oferują czyszczenie pojazdów ciężarowych. Jednak czy każda z nich jest warta uwagi? Co cechuje myjnie ciężarowe godne polecenia? Sprawdźmy!

 

Kompleksowa myjnia dla ciężarówek

Niewątpliwie to, czym wyróżnia się każda dobra myjnia dla ciężarówek, jest kompleksowość działania. O co chodzi? Otóż pełne wyczyszczenie TIRa wymaga przeprowadzenia szeregu zróżnicowanych czynności. Procedura przebiega tutaj inaczej niż w przypadku zwykłych pojazdów osobowych. Dobre myjnie ciężarowe zaspokajają wszystkie potrzeby kierowców czy też właścicieli ciągników siodłowych. Tym samym świadczą takie usługi, jak:

  • mycie zewnętrzne ciągnika wraz z naczepą,
  • czyszczenie naczepy w środku,
  • dezynfekcja naczep chłodniczych,
  • pranie tapicerki,
  • czyszczenie kabiny.

Mycie TIR-a to dla Ciebie za mało? Chcesz również zabezpieczyć lakier? Także w tym przypadku miejscem, które powinieneś odwiedzić, jest profesjonalna myjnia. Samochody ciężarowe są szczególnie narażone na uszkodzenia lakieru, gdyż ze względu na trudności w manewrowaniu tak dużymi pojazdami, TIRy dosyć często ulegają stłuczkom. Ochrona lakieru jest zatem istotna.

Myjnie ciężarowe z profesjonalnym sprzętem i obsługą

Nie ma wątpliwości, że dobre myjnie ciężarowe można rozpoznać również po jakości sprzętu oraz wykwalifikowanego personelu. Jednak w jaki sposób poddać wiarygodnej ocenie te dwa czynniki? Jeśli chodzi o sprzęt, często jego jakość i wiek są widoczne na pierwszy rzut oka. Zawsze można również zapytać o nazwę urządzeń i ich pochodzenie. Kwalifikacje personelu także najlepiej sprawdzić u źródła. Niemniej jednak zarówno w kwestii sprzętu, jak i obsługi można posiłkować się również opiniami klientów. Jeśli dana myjnia dla ciężarówek ma wiele opinii i zdecydowana większość z nich jest pozytywna, prawdopodobnie spokojnie można jej zaufać.

Dlaczego mycie TIRów jest tak ważne?

Wyjaśniliśmy, jak znaleźć dobrą myjnię dla ciężarówek. Wytłumaczmy jeszcze, dlaczego mycie tych pojazdów jest tak ważne. Otóż w grę wchodzą tutaj dwie kwestie. Pierwsza z nich to konieczność zadbania o stan techniczny pojazdu. Czyste auto jest mniej narażone na korozję i inne zniszczenia powodowane zanieczyszczeniami. Po drugie natomiast, pojazdy ciężarowe to poniekąd wizytówka marki. Jeśli są zanieczyszczone, z pewnością nie świadczy to dobrze o firmie i nie służy na jej korzyść.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *