Mitsubishi Space Star Samochodem Roku 2013

podczas gdy Pajero Sport wygrał w kategorii „Najlepszy samochód typu SUV 2WD z silnikiem benzynowym”, a pickup Triton (L200) po raz drugi z rzędu zdobył tytuł „Najlepszy pickup napędzany CNG”.


Pan Nobuyuki Murahashi, prezes Mitsubishi Motors (Thailand) Company Limited poinformował o sukcesie samochodów Mitsubishi, gdy 3 najważniejsze na tajlandzkim rynku modele tej marki – Mirage (Space Star), Triton (L200) i Pajero Sport – zdobyły wyróżnienia przyznawane przez ekspertów zajmujących się różnymi aspektami tajlandzkiego rynku i przemysłu samochodowego. Nagrodzony tytułem Samochodu Roku 2013 Mitsubishi Mirage (Space Star) 1.2 CVT okazał się najlepszym hatchbackiem o pojemności silnika do 1200cm3,  Mitsubishi Pajero Sport 3.0 V6 został uznany za najlepszy benzynowy SUV z napędem 2WD a Mitsubishi Triton (L200) 2.4  CNG otrzymał tytuł najlepszego pickup’a zasilanego CNG.


Pan Murahashi krótko podsumował otrzymanie tych nagród. „Mirage dobrze spisał się w jazdach testowych konkursu Car of The Year i zdobył najwięcej punktów w kategorii “Best Hatchback under 1,200 c.c.” Ten tytuł dla samochodu, który cieszy się tak ogromnym powodzeniem w Azji, jest dodatkową gwarancją jakości samochodów Mitsubishi sprzedawanych w Tajlandii. Będzie także jednym z ważniejszych czynników, które pomogą utrwalić zaufanie i wiarę klientów w nasze produkty, prowadząc do wzrostu mocy produkcyjnych, dzięki czemu będziemy mogli dostarczyć samochód do klienta w ciągu zaledwie 1,5 miesiąca. Posłuży to też powiększeniu sieci dealerskiej w stopniu pozwalającym na szybką odpowiedź na wzrost popytu. Obecnie, w marcu 2013 roku, nasza sieć liczy 186 punktów dealerskich zapewniających wyjątkową obsługę klientów na terenie całej Tajlandii.”
W tym roku jurorzy przyznali Mitsubishi Mirage (Space Star) tytuł Samochodu Roku 2013, doceniając jego wyjątkowy poziom technologiczny i osiągi. Mirage wyróżniał się komfortem, dobrymi osiągami, znakomitym zawieszeniem i pewnym prowadzeniem się, co potwierdziły wyniki przejazdu slalomu. Na ten rezultat wpłynęła między innymi świetna praca elektrycznie wspomaganego układu kierowniczego. Nie bez znaczenia było niskie zużycie paliwa, kompaktowe wymiary samochodu i zwrotność pozwalająca na zawracanie w promieniu 4,4 metra.

 

źródło: Mitsubishi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *