Mercedes EQG – nowa klasa G na prąd

Na pierwszy rzut oka łączy w sobie wygląd klasy G z elementami typowymi dla elektrycznych mercedesów. Co jeszcze znajduje się w Concept EQG?Światła i podświetlenia

Zewnętrzne listwy ochronne wyróżnione są podświetlanymi paskami, a krawędź, która rozdziela dwa odcienie nadwozia (błyszczącą czerń i połyskujący lakier aluminium beam) wyraźniej podkreśla charakterystyczne dla “Gelendy” rysy. Przód Concept EQG posiada znajome już, okrągłe reflektory. Całkowicie elektryczne auto ma czarny panel z podświetlaną, trójwymiarową gwiazdą o animowanym wzorze zaokrąglonych kwadratów w kolorze niebieskim. Uzupełnia on grafikę świateł do jazdy dziennej wraz z podświetlanymi na biało okręgami obudowy lusterek bocznych.

Koła

Koła posiadają 22-calowe polerowane obręcze z lekkich stopów o luksusowym wzorze. Concept EQG nie posiada zwyczajnej osłony koła zapasowego na tylnych drzwiach – zamiast tego, znajduje się zamykana skrzynka z podświetlanymi akcentami w kolorze białym, wyglądem przypominającą ścienną ładowarkę, która może służyć do przechowywania przewodu do ładowania.

Szukasz nowego auta marki Mercedes, a może chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat?


Kliknij, by sprawdzić wszystkie oferty nowych samochodów marki Mercedes w salonie MB Motors. Odwiedź nas i  dowiedz się o aktualnych promocjach i ofertach limitowanych

Bagażnik

Co do wyglądu zewnętrznego, Mercedes EQG ma jeszcze wiele atrakcji. Kolejną z nich jest płaski bagażnik dachowy, który posiada błyszczące, czarne wykończenie. Głównym elementem jest widziana z góry literka “G”. Biała taśma LED połączona z przednią krawędzią bagażnika stanowi nowoczesną interpretację szperacza. Jest on niezbędny w czasie wymagających przygód w terenie oraz podkreśla możliwości Concept EQG – wpisuje się w rodowód Klasy G nie tylko z powodu napędu elektrycznego, ale również wzornictwa i umiejętności w terenie. Koniec bagażnika dachowego podkreślony jest LED-ową listwą w kolorze czerwonym.

Silnik

Samochód będzie oferował niesamowite warunki jezdne nie tylko na drodze, ale i w terenie. Wszystko to dzięki czterem, indywidualnie sterowanym silnikom elektrycznym, które umieszczone są blisko kół auta. Co więcej, Concept EQG oferuje reduktor aktywowany za pomocą dwustopniowej przekładni z możliwością zmiany położeń.

Akumulatory, które zintegrowane są z ramą zapewniają nisko położony środek ciężkości. Pomimo faktu, że silniki elektryczne generują maksymalny moment obrotowy prawie od samego początku, to auto może pochwalić się ogromną siłą uciągu i sterownością.

Opracowanie artykułu – Salon Mercedes Benz MB Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *