Najlepsze Samochody 2010

– Audi A4, R8 Spyder i Q5 na pierwszym miejscu w swoich kategoriach
– Audi A3, A6 i R8 Coupé na miejscu drugim
       
Ingolstadt/ Stuttgart – Audi kontynuuje swoją historię sukcesów w plebiscycie czytelników na „Najlepsze samochody 2010” czasopisma „auto motor und sport” (ams). Czytelnicy ams przyznali pierwsze miejsca trzem modelom Audi: Audi A4, R8 Spyder i Audi Q5. Audi A3, A6 i R8 Coupé ze swoimi drugimi lokatami dopełniają doskonały wynik marki.

Trzy pierwsze miejsca sprawiły, że Audi po raz kolejny jest jedną z najlepszych marek w plebiscycie czytelników. W kategorii „kabriolety” bezkonkurencyjne było w tym roku Audi R8 Spyder. Nagrodę w Alte Reithalle w Stuttgarcie odebrał Rupert Stadler, Prezes Zarządu AUDI AG. W kategorii „samochody terenowe” Audi Q5 nie dało szans konkurentom. Nagrodę dla tego modelu odebrał Michael Dick, Członek Zarządu AUDI AG ds. Rozwoju Technicznego.

W kategorii „klasa średnia” Audi A4 już po raz trzeci z rzędu znalazło się na pierwszym miejscu. Peter Schwarzenbauer, Członek Zarządu AUDI AG ds. Marketingu i Sprzedaży zabrał nagrodę ze sobą do Ingolstadt.

Ten doskonały wynik uzupełniają trzy drugie lokaty. Czytelnicy „auto motor und sport” przyznali drugie miejsca Audi A3 w kategorii „niższa klasa średnia”, Audi A6 w kategorii „wyższa klasa średnia” oraz Audi R8 Coupé w klasie „samochody sportowe”.

Czasopismo „auto motor und sport” zorganizowało plebiscyt już po raz 34. Do konkursu w 10 kategoriach stanęło 326 modeli. Głosy oddało w tym roku prawie 100.000 czytelników.

 

źródło: Audi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *