Mazda MX-5 pobiła nowy rekord świata

W paradzie na drogach wokół RDW Test Centre uczestniczyły łącznie 683 samochody Mazda MX-5, tworząc największą w historii kolumnę tych aut. W przedsięwzięcie zaangażowało się 1450 uczestników, dzięki którym udało się pobić dotychczasowy rekord „największej parady Mazdy” – 459 Mazd MX-5 – ustanowiony w Essen (Niemcy) w 2010 r.

Paradę MX-5, sunącą przez malowniczy polder, otwierała spektakularna wersja wyścigowa MX-5 trzeciej generacji (NC). Prowadził ją Allard Kalff, prezenter telewizji holenderskiej, obok którego siedział Jeffrey Guyton, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe. Później, po udanej próbie bicia rekordu, pan Guyton otrzymał również oficjalny certyfikat wręczony przez Pravina Patela, członka jury Księgi Rekordów GuinnessaTM.

Impreza MAX-5 2013 w ośrodku RDW Test Centre w Lelystad była w pełni dedykowana Maździe i entuzjastom tej japońskiej marki. Wśród atrakcji znalazły się pokazy wyścigowych modeli z Ribank Mazda MaX5 Cup oraz prezentacja Mazdy3 20B wyposażonej w silnik z trzema wirującymi tłokami, należącej do belgijskiej rodziny Van Herck. Uczestnicy mogli również przetestować najnowszą technologię i-ACTIVSENSE na zabezpieczonym torze wyścigowym i spróbować swoich sił na jednym z symulatorów wyścigowych. Wszyscy zainteresowani mieli okazję do odbycia jazdy testowej za kierownicą nowych modeli Mazdy SKYACTIV lub wykonania darmowego przeglądu swoich roadsterów. Podczas specjalnego pokazu najznakomitszych egzemplarzy MX-5 nagrodę za najpiękniejszą i najbardziej autentyczną Mazdę MX-5 dnia otrzymał Pieter Staat z Meteren (NL). Druga nagroda powędrowała do Maarten Tuiten z Almelo (NL), natomiast trzecie miejsce w konkursie zdobył Ludo Vander Vliet z Duffel (B)

Na koniec dnia około 250 samochodów utworzyło największe kino samochodowe w Europie. Przed projekcją widzowie zostali poproszeni o wybór jednego z trzech filmów i zajęcie miejsca za kierownicą swoich samochodów; głosowanie odbywało się przez naciśnięcie klaksonu w celu wskazania wybranego filmu. Największą liczbę „głosów” zdobył film „Arbitraż” z udziałem Richarda Gere.

 

źródło: Mazda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3211

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *