Lexus GS 450h ma piękne wnętrze

Jednym ze zwycięzców jest Lexus GS 450h. Po przeprowadzeniu wnikliwych testów drogowych na przełomie lutego i marca tego roku, dziennikarze WardsAuto wyłonili finałową dziesiątkę spośród czterdziestu sześciu pojazdów zakwalifikowanych do udziału w konkursie. W tym roku jurorzy oceniali wyłącznie te modele, w których producent zastosował nowe lub gruntownie zmodyfikowane przedziały pasażerskie. Każde wnętrze jest oceniane w kilku kategoriach, jak na przykład jakość materiałów wykończeniowych, ergonomia miejsca kierowcy, komfort, bezpieczeństwo, spasowanie i ogólna stylizacja. Punkty są również przyznawane za łatwość obsługi interface’u „człowiek-maszyna”, a także za możliwość przyłączenia zewnętrznych urządzeń przenośnych.

Wśród samochodów luksusowych największe wrażenie na oceniających wywarł Lexus GS 450h. „Ekskluzywna, czarna tapicerka skórzana siedzeń, dyskretne oświetlenie oraz wysoka jakość wykonania całego przedziału pasażerskiego nie pozostawiają wątpliwości, iż Lexus po raz kolejny podnosi poprzeczkę w zakresie jakości wykonania wnętrza,” przyznaje przedstawiciel serwisu WardsAuto. „Naszym zdaniem cel firmy, jakim było uzyskanie sportowej, a jednocześnie eleganckiej atmosfery wewnątrz, został w stu procentach osiągnięty.”

Jednym z elementów, który zaważył na ocenie jurorów jest nowatorski układ klimatyzacji zastosowany na pokładzie Lexusa GS 450h. System został wyposażony w funkcję oczyszczania powietrza „Nanoe”. Po włączeniu klimatyzacji do wnętrza kabiny przez kratki nawiewu powietrza po stronie kierowcy wprowadzane są ujemnie naładowane jony zamknięte w cząsteczkach wody. Jony oczyszczają powietrze, usuwają nieprzyjemne zapachy oraz dezynfekują siedzenia i podsufitkę, zapewniając czystszą atmosferę wnętrza.

Oprócz Lexusa GS 450h w gronie finalistów znalazły się takie modele, jak Acura RDX, Cadillac XTS, Chevrolet Spark, Hyundai Santa Fe Sport, Kia Forte, Mazda6, Nissan Pathfinder, Ram 1500 Laramie Longhorn oraz Toyota Avalon.

Wręczenie nagród odbędzie się 22 maja podczas uroczystej ceremonii zorganizowanej podczas konferencji WardsAuto Interiors Conference w hotelu Henry w Dearborn (USA).

 

źródło: Lexus / Mototarget

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *