Koncepcyjny Resonance

i ekscytującego samochodu koncepcyjnego Resonance.

Resonance, który został stworzony przez placówkę Nissan Design America pod kierownictwem starszego wiceprezesa i dyrektora ds projektowania Nissana, Shiro Nakamury, wzmacnia znaczenie i pozycję Nissana w sektorze crossoverów. Podobnie jak przełomowe modele Qashqai, Juke i Murano, model Resonance definiuje nowe granice projektowania i wytycza jasne standardy dla nowej generacji crossoverów.

Francois Bancon, dyrektor generalny Nissan Division ds. strategii i planowania produktów, powiedział: „Resonance ma prowokować, być pełen energii i absorbować, a nawet wzbudzać kontrowersje. Jego kanciasta, lecz wyszukana stylistyka, ekologiczny napęd oraz przemyślane funkcje dają jasny i ekscytujący obraz przyszłych innowacji w sektorze crossoverów.

„Ta stylistyka nie ma przyciągać nabywców tradycyjnych dwubryłowych SUVów, ale raczej osoby, które chcą wyrazić siebie przez śmiały i ekstrawagancki styl. Poprzez tę koncepcję Nissan prezentuje swoją wizję przyszłości segmentu.”

Energiczny, luksusowy wygląd zewnętrzny. Połączenie dynamicznych linii oraz śmiałych szczegółów nadwozia sprawia, że samochód koncepcyjny Resonance wyznacza nowe granice w projektowaniu crossoverów. Czerpiąc inspirację z wizji futurystycznych promów kosmicznych, zespół projektantów Nissana pracował nad połączeniem lekkiej, aerodynamicznej płynności oraz poczucia ochrony i bezpieczeństwa.

Przód samochodu wyróżnia się potężną metaliczną kratą wlotu powietrza, której przedłużone linie przechodzą na pokrywę silnika i docierają do reflektorów przednich rozmieszczonych w kształt bumerangu.  Głębokie przetłoczenia dają efekt muskularnej sylwetki, a podwyższona linia okien i wyeliminowanie słupka z tyłu podkreślają długość pojazdu i wrażenie wyszukanego stylu.    

Unikatowa, „pływająca” konstrukcja dachu powstała poprzez zastosowanie wąskich słupków A, szklanego panelu na całej długości oraz ukrytego słupka D. Usuwając konwencjonalne elementy pionowe, projektanci Nissana zdołali stworzyć płynną strukturę z dużym przeszkleniem, która zapewnia wrażenie autentycznej przestronności wnętrza.

Model Resonance w charakterystycznym kolorze Flara Orange urzeka swoimi detalami. Od satynowo-chromowanych, 22-calowych kół po śmiałą linię reflektorów tylnych, która konsekwentnie uzupełnia kształt nadwozia, Resonance emanuje z każdej strony elegancją i przemyślaną stylistyką.

Futurystyczne wnętrze VIP. Wnętrze samochodu koncepcyjnego Resonance jest zachęcające lecz ekskluzywne, wykorzystuje zaawansowane technologie i odznacza się wysoką jakością. Inspiracją dla jego projektantów były wizje podróży kosmicznych w pierwszej klasie. Uzyskane w ten sposób „VIP-owskie wnętrze” charakteryzuje się wyszukanym wyglądem i charakterem, wysokiej jakości materiałami oraz wyrafinowanymi szczegółami.

Skąpane w naturalnym świetle wnętrze wprowadza liczne futurystyczne szczegóły, w tym sekwencyjne oświetlenie, które podkreśla drewniane elementy wykończenia oraz zaawansowany technicznie panel wskaźników. Panel ten umieszczony został w dużej konsoli środkowej i zapewnia łatwy dostęp do wszystkich opcji informacyjnych i komunikacyjnych. Technologie rozmieszczone są warstwowo, co nadaje informacjon holograficznego wymiaru. Informacje są filtrowane i przedstawiane według ważności.

Panoramiczny szklany dach zapewnia pasażerom doskonały widok na otoczenie, a wyprofilowane elementy, takie jak podsufitka, tworzą wrażenie przestronności. Atmosferę panującą we wnętrzu potęgują wyprofilowane panele drzwi oraz elegancka konsola środkowa.

Jak dodaje Francois Bancon: „Wnętrze Resonance odzwierciedla świadomą nowoczesność współczesnego nabywcy crossovera, który bardziej ceni sobie niezwykłe doznania niż tradycyjny luksus. Architektura kabiny jest otwarta i uporządkowana. Podobnie jak stylistyka nadwozia, wystrój wnętrza definiuje nowe granice segmentu, które wykraczają poza konwencjonalne rozwiązania.”

Dynamiczny, ekologiczny napęd. Resonance prezentowany jest wyłącznie jako model koncepcyjny, jednak został wyposażony w bardzo wydajny hybrydowy napęd elektryczny. Nissan rozumie, że kierowcy crossoverów chcą uzyskać równowagę pomiędzy własną mobilnością a troską o środowisko. W związku z tym opracowano napęd, który dobrze wywiązuje się z obu zadań.

Model Resonance z napędem na wszystkie koła wyposażony jest w układ oparty na jednym silniku i dwóch sprzęgłach, który obejmuje silnik benzynowy o niewielkiej pojemności oraz silnik elektryczny zasilany akumulatorem litowo-jonowym. Napęd przekazywany jest na koła za pośrednictwem przekładni nowej generacji, Xtronic CVT.

 

źródło: Nissan

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *