Kolejne dwie ŠKODY we flocie TOPR-u

15 stycznia 2013 roku nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do dwóch modeli marki ŠKODA. Ratownicy TOPR zasiedli za kierownicami Yeti 2.0 TDI/110 KM i Octavii Scout 2.0 TDI/140 KM. Obydwa samochody zostały wyposażone w napęd na 4 koła, co w znacznym stopniu ułatwia poruszanie się po trudno dostępnych trasach i nieutwardzonych drogach.

„Cieszymy się, że przekazane przez nas samochody marki ŠKODA przyczyniają się do polepszenia warunków pracy TOPR. Jest to jedna z najstarszych organizacji ratownictwa górskiego na świecie, a współpraca z nią to dla nas wielki powód do dumy” – powiedział podczas wręczania kluczyków Michał Cabaj, specjalista ds. projektów marketingowych i PR w ŠKODA Polska.

„Samochody marki ŠKODA służą nam i wspierają nasze działania ratownicze od lat. Już wielokrotnie przekonaliśmy się o ich niezawodności, bezpieczeństwie i zdolnościach terenowych. Są to auta niezastąpione w trudnych warunkach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że nasza współpraca ze ŠKODĄ przebiega tak pomyślnie” – podziękował Jan Krzysztof, naczelnik TOPR-u.

ŠKODA Polska wspiera działania TOPR już od 2003 roku. Na początku współpracy ratownicy otrzymali sześć modeli Octavia w wersji 4×4 i Scout. W 2009 roku przekazane zostały dwa modele Yeti, a w 2011 roku – Yeti i Octavia Scout. W tym roku do floty TOPR-u dołączyły również Yeti i Octavia Scout. Łącznie ŠKODA przekazała ratownikom już 12 samochodów, gotowych do niesienia pomocy w każdych warunkach.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *