ŠKODA Citigo Samochodem Roku 2013 w Danii!

W plebiscycie zwyciężyły: ŠKODA Citigo, VW up! i Seat Mii.

ŠKODA Citigo, wraz ze swoimi bliźniaczymi modelami z Grupy Volkswagena, została wyróżniona jako Samochód Roku 2013 w Danii. W głosowaniu organizowanym przez Duńskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych wszystkie trzy auta, które wytwarzane są w jednym zakładzie na Słowacji, uzyskały 116 punktów.

Plebiscyt o tytuł Samochodu Roku odbył się po raz 45-ty, a marka ŠKODA zdobyła w nim najwyższe wyróżnienie już po raz trzeci.

ŠKODA Citigo została wprowadzona na rynek w 2011 roku. O przeznaczeniu samochodu świadczy już jego nazwa. Miejski gwar i ciasne uliczki auto pokonuje z dużą zwinnością. Samochód skierowany jest do bardzo szerokiej grupy docelowej. Sprawdzi się zarówno jako dodatkowe auto w rodzinie, jak i pierwszy pojazd dla nastolatka. Ze względu na swoje liczne zalety, najmniejsza ŠKODA przyciąga klientów o różnych upodobaniach.

Optymalne dobranie mocy silników o niewielkiej pojemności skokowej oraz prosta i lekka konstrukcja, pozytywnie wpływają na eksploatację samochodu w mieście. Silnik 1.0 MPI o mocy 60 KM lub 75 KM jest w stanie osiągnąć niskie zużycie paliwa (średnio 4,5-4,7 l/100 km) oraz emisję CO2 spełniającą europejską normę czystości spalin EU5.

ŠKODA Citigo ma 3,56 m długości i 1,64 m szerokości. Jest ona dostępna w dwóch wariantach nadwozia. Wersja 3- i 5-drzwiowa nie różnią się od siebie pod względem wymiarów zewnętrznych oraz zachowują równie atrakcyjną sylwetkę. Auto posiada wiele możliwości konfiguracji, co czyni je niebanalnym i niepowtarzalnym.

Tytuł Samochodu Roku 2013 potwierdzają także wyniki sprzedażowe. W październiku ubiegłego roku ŠKODA Citigo była drugim najchętniej kupowanym autem w Danii, plasując się tuż za bliźniaczym VW up!

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *