Jeep Wrangler Mountain

Nowy Jeep Wrangler Mountain edycji specjalnej: przygoda i pasja kontaktu z naturą w kombinacji z dzielnością terenową, niezawodnością i poczuciem bezpieczeństwa ikony marki, Wranglera. Napędzany ekonomicznym turbodieslem o pojemności 2,8 litra lub oferowanym od niedawna z 3,6-litrowym silnikiem benzynowym V6 Pentastar w parze z automatyczną przekładnią pięciostopniową, Jeep Wrangler serii limitowanej Mountain dostępny będzie w Europie od pierwszej połowy  czerwca 2012 zarówno w wersji dwu- jak i czterodrzwiowej.

Po sukcesie poprzedniej edycji specjalnej Arctic, marka Jeep prezentuje kolejny model ikony marki, Wranglera serii limitowanej: Jeep Wrangler Mountain.


Unikalne wzornictwo nadwozia i wnętrza wzbogacone o specyficzne akcenty stylizacyjne, 17-calowe koła oraz zestaw oryginalnych akcesoriów Mopar® powoduje, iż nowy model Wranglera edycji specjalnej jest pojazdem przeznaczonym dla ludzi pragnących wyróżnić się na szlaku swoich przygód. Jako przykład niezliczonych wprost możliwości Wranglera do dostosowywania do indywidualnych potrzeb, nowa seria Mountain oddaje swoistą cześć wszystkim tym, którzy preferują aktywny wypoczynek w otoczeniu przyrody. Wybierając motyw „Mountain” (‘górski’), marka Jeep pragnie podkreślić, że dzięki modelowej technologii oraz niezrównanemu profesjonalizmowi w dziedzinie off-roadu,  Wrangler potrafi stawić czoła prawdziwie wymagającym szlakom wyprawowym w najtrudniejszych warunkach jazdy.


Oparty na wersji modelowej Sport, Jeep Wrangler Mountain oferowany jest zarówno w wersji dwu- jak i 4-drzwiowej. Do charakterystycznych elementów  zewnętrznych należy unikalna grafika „Mountain” na masce silnika z koordynatami położenia geograficznego, jako nawiązanie do „górskiego’” motywu przewodniego, krata chłodnicy w kolorze Mineral Gray i 17-calowe lakierowane felgi w identycznym kolorze grafitu, boczne stopnie oraz czarne  drzwiczki wlewu paliwa z katalogu akcesoriów Mopar.

Siedzenia pokryte są tkaniną w tonacji brązowo-szarej Slate Grey z ozdobnymi ściegami i haftowanym na oparciach foteli logo „Mountain”. Maty podłogowe (także z katalogu Mopar®) tłoczone są na wzór  rzeźby bieżnika opon terenowych.
Oprócz nowej zieleni Gecko, Jeep Wrangler Mountain edycji specjalnej dostępny jest w czterech dotychczasowych kolorach z gamy Wranglera: czarnym Black, białym Bright White, pomarańczowym Dozer oraz ciemnozielonym Forrest Green.


Dostępny w Europie od czerwca 2012 nowy Jeep Wrangler Mountain edycji specjalnej napędzany jest ekonomicznym, 2,8-litrowym turbodieslem rozwijającym moc 200 KM przy 3600 obr/min i moment obrotowy 460 Nm przy 1600-2000 obr/min w tandemie z pięciostopniową przekładnią automatyczną systemu Electronic Range Select (ERS). Jako opcja wyposażenia oferowany jest także nowy silnik benzynowy V6 o pojemności 3,6 litra rozwijający moc 284 KM i moment 347 Nm, skojarzony z pięciobiegowym automatem z systemem ERS.


Stworzony, aby stawiać czoła najtrudniejszym szlakom off-roadowym Jeep Wrangler Mountain wyposażony jest we wzmocnione mosty  napędowe Dana 30 (przedni) oraz Dana 44 (tylny). Legendarną dzielność terenową 4×4 zapewnia dwustopniowa skrzynka rozdzielcza Command-Trac® o przełożeniu reduktora 2,72 : 1.  


System napędu 4×4 może działać w trzech trybach pracy: 2WD, 4WD High i 4WD Low. W normalnych warunkach jazdy całość momentu obrotowego przekazywana jest na koła tylne. Do jazdy na podłożach śliskich, m.in. śniegu, błocie, piasku albo skalistych zalecany jest tryb 4WD High, przekazujący moc na obie osie w proporcji 50/50. Tryb 4WD Low o przełożeniu reduktora 2,72:1, zwiększający moment obrotowy przekazywaną na koła przydaje się w najtrudniejszych warunkach off-roadowych.


Jeep Wrangler Mountain wyposażony jest seryjnie w systemy kontroli zjazdu HDC (tylko w wersjach z automatyczną skrzynią przekładniową) oraz HSA − zapobiegający staczaniu się podczas ruszania na wzniesieniu.


W stosunku do wersji Sport, standardowe wyposażenie funkcjonalno-komfortowe Wranglera Mountain obejmuje skórzaną kierownicę z przyciskami sterowania audio oraz maty podłogowe i uchwyty kabinowe z katalogu Mopar. W ramach opcji wyposażenia dostępny jest zestaw Dual Top (tj. dach twardy i dach miękki), system multimedialny/infotainment UConnect® oraz nowy pakiet Winter&Sound Group, w skład którego wchodzą elektrycznie podgrzewane fotele oraz 6-głośnikowy, markowy system nagłośnienia Infinity klasy Premium ze wzmacniaczem o mocy 386 W.
Jeep Wrangler jest autentycznym pojazdem 4×4 i symbolem niekonwencjonalnego ducha jednej z najsłynniejszych marek Ameryki, który łączy niezrównany potencjał terenowy z przyjemnością jazdy za kierownicą jedynego w swoim rodzaju produktu światowego przemysłu motoryzacyjnego. Niekwestionowany mistrz szlaków off-roadowych, Jeep Wrangler ceniony jest w każdym bez wyjątku regionie świata za swój niepowtarzalny charakter.  


Jeep Wrangler oferowany jest w trzech odmianach modelowych: Sport, Sahara i Rubicon, napędzanych ekonomicznym turbo-dieslem o pojemności 2,8 litra,  współpracującym z automatyczną przekładnią pięciostopniową z systemem ERS lub manualną sześciostopniową. Alternatywną jednostką napędową jest niedawno wprowadzony 3,6-litrowy silnik benzynowy V6 w parze z automatyczną przekładnią pięciostopniową. W identycznych konfiguracjach wyposażenia i napędu oferowany jest także 4-drzwiowy Jeep Wrangler Unlimited. Obie wersje nadwoziowe napędzane silnikiem Diesla 2,8 CRD i sześciostopniową skrzynią manualną wyposażone są seryjnie w system obniżający zużycie paliwa Stop/Start.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3211

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *