Alfa Romeo MiTo

W dniach 6-13 lutego 2010 roku, podczas Dni Polskich odbywających się w San Martino di Castrozza we włoskich Dolomitach, marka Alfa Romeo przeprowadziła testy modelu MiTo, wyposażonego w unikalny system DNA.

Wyjątkowy styl i walory sportowe marki Alfa Romeo od stulecia doceniają znane osobowości kina, telewizji, mody, prasy…O zaletach systemu DNA, dzięki któremu układ jezdny współdziała z trzema różnymi trybami: dynamic / jazda sportowa /; normal / wyższy poziom komfortu jazdy /; all weather / na każdą pogodę / – mogli praktycznie  przekonać się  zaproszeni Goście Alfy. A byli to m.in. aktor Tomasz Karolak (prywatnie właściciel kilku Alf Romeo), prezenter Olivier Janiak (jeździ Alfą 159), czy producentka pokazów mody Dorota Wróblewska (również miłośniczka włoskiej motoryzacji, posiada Lancię Deltę). Testując Alfy MiTo z systemem DNA po krętych włoskich, górskich drogach – mogli w zimowej scenerii połączyć przyjemność z jazdy pięknymi, wyrafinowanymi stylistycznie samochodami, łączącymi włoski styl ze sportową elegancją – z poznawaniem i smakowaniem włoskich atrakcji w regionie Trentino.

Wśród bogatego programu imprezy znalazły się m.in. testy po urokliwym krajobrazie Parku Naturalnego Paneveggio czy po autostradzie do Wenecji, która w tym czasie była ogarnięta szaleństwem karnawału.

Samochody Alfa Romeo MiTo wyposażone w najnowocześniejsze systemy wspomagające bezpieczeństwo jazdy znakomicie spisały się na wymagających górskich trasach wokół San Martino di Castrozza.
Testujący unikalny system DNA (Dynamic, Normal, All Weather), stosowany jedynie w samochodach marki Alfa Romeo – z uznaniem komentowali zastosowane w Alfie MiTo rozwiązanie, umożliwiające dopasowanie układów Alfy MiTo do aktualnie panujących warunków oraz oczekiwań kierowcy.


Testowana Alfa Romeo MiTo z systemem D.N.A. świetnie trzymała się drogi w trudnych warunkach górskich. Jeżdżąc autem po Dolomitach, wybierałam tryb All Weather, pozwalający na jazdę po śniegu i lodzie. W MiTo czułam się wyjątkowo bezpiecznie, pomimo jazdy krętymi serpentynami górskimi – powiedziała Dorota Wróblewska.


System Q2  w Alfie  MiTo  w trudnych, zimowych warunkach pozwalał uniknąć poślizgu jednego lub dwóch kół napędowych w warunkach słabej przyczepności.
Alfa MiTo jest w tej chwili najlepiej sprzedającym się modelem marki Alfa Romeo – w ub. roku ten model samochodu oczarował 664 polskich pasjonatów motoryzacji.

 

źródło: Alfa Romeo

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *