Jak działa oprogramowanie do warsztatu samochodowego? Dowiedz się, jak zrewolucjonizować swój biznes

Sprawne poradzenie sobie z wszystkimi tymi kwestiami, to nie lada wyzwanie, a nietrudno o błąd ludzki, jeśli dane zapisywane są w „notatniku”. Z pomocą przychodzi jednak zaawansowany program do warsztatu samochodowego, który w nieoceniony sposób ułatwia wszystkie zadania. 

 

Funkcje programu dla mechaników samochodowych

Program do warsztatu samochodowego pozwala z wydajnością i rentownością zarządzać wszystkimi zadaniami w warsztacie – od pomocy w fakturowaniu i tworzeniu zleceń, czy raportów, po dostarczanie cennych danych naprawczych i serwisowych dla mechaników. Oto konkretnie funkcje, które zapewnia takowe oprogramowanie:

1. Sporządzanie zleceń i wycen napraw 

Jest to podstawowy moduł, który w łatwy sposób umożliwia dodanie zlecenia do systemu, oraz sporządzenie kosztorysu na podstawie wymaganych do naprawy części, pracy i materiałów. Następnie z takowego szablonu można łatwo wystawić fakturę lub paragon.

2. Sporządzanie baz pojazdów

Za pomocą kilku kliknięć można dodać naprawiany w warsztacie pojazd na podstawie numeru VIN, czy tablic rejestracyjnych. Funkcja ta umożliwia sprawdzenie wszystkich napraw przeprowadzonych w warsztacie, co pomaga mechanikowi w szybszej diagnozie w przyszłości, lub w ewentualnej naprawie gwarancyjnej.

3. Intuicyjny i czytelny harmonogram zadań

Unikaj dublowania terminów i nieporozumień między pracownikami i klientem. Dzięki tej funkcji zarówno szef, jak i pracownicy warsztatu wiedzą, jakie zadania należą do poszczególnej osoby – w efektywny sposób usprawnia to pracę i minimalizuję ryzyko opóźnień.

4. Zarządzanie magazynem i pomoc w zakupie potrzebnych towarów

Zarządzaj swoimi zapasami i śledź dostępność części. Program do serwisu na bieżąco kontroluje stany magazynowe i w przypadku każdej użytej do naprawy części rejestruje to w systemie. Kiedy poszczególne części są na wyczerpaniu, zostaniesz o tym poinformowany i w kilka sekund będziesz mógł zamówić części z poziomu oprogramowania, dzięki integracji z wybraną hurtownią części. 

5. Tworzenie spersonalizowanych powiadomienia dla klientów

Informuj swoich klientów o odbiorze pojazdu lub statusie naprawy za pomocą prostych w obsłudze przypomnień wysyłanych pocztą elektroniczną i SMS-em. Wiadomości będą spersonalizowane, więc z pewnością zrobi to wrażenie na kliencie.

6. Fakturowanie i wystawianie paragonów

Fakturowanie nigdy wcześniej nie było tak proste i szybkie, dzięki programowi dla warsztatów.

7. Generowanie raportów z danymi

Dzięki temu modułowi będziesz w stanie uzyskać szczegółowy raport na temat finansów warsztatu. Dowiesz się ile godzin przepracował dany pracownik, oraz jaka należy mu się prowizja. Jest to niewątpliwie funkcja, która pozwala uniknąć wszelkich nieporozumień między szefem a pracownikami. Dodatkowo dowiesz się, ile napraw zostało wykonanych w danym okresie czasu i ile wygenerowały one pieniędzy, ile wydano na części i tak dalej. 

8. Funkcje dla pracowników

Pracownicy warsztatu polubią program dla mechaników samochodowych z dwóch powodów:

  • Otrzymują oni możliwość logowania się na swoje konto, aby sprawdzić przepracowane roboczogodziny, czy przydzielone zadania.
  • Oprogramowanie dostarcza technicznych danych naprawczych i serwisowych, które są ogromną pomocą, biorąc pod uwagę, że samochody są obecnie bardziej skomplikowane niż kiedykolwiek wcześniej. Udostępniane są między innymi dane na temat parametrów technicznych, komponentów samochodu, schematów połączeń, a nawet dostarczane są instrukcje naprawy. Jest to funkcja, która bez dwóch zdań zaoszczędzi setki godzin pracy. Więcej o tej konkretnej funkcji i innych już wymienionych przeczytasz tutaj.

Zalety wykorzystania programu do warsztatu samochodowego

Program zapewnia optymalizację wszystkich procesów w warsztacie i zwiększą produktywność, co przełoży się na oferowanie klientom wyższej jakości usługi. Oto podsumowanie głównych zalet oprogramowania do warsztatu samochodowego:

  • Łatwe zarządzanie informacjami o klientach, i dostawcach materiałów – wszystko to dzięki szczegółowym arkuszom danych.
  • Efektywne zarządzanie pojazdami – aplikacja umożliwia doskonałą kontrolę nad przeprowadzonymi i oczekujących naprawami, generowaniem zleceń, czy historią wizyt w warsztacie.
  • Łatwe generowanie wycen, faktur i innych niezbędnych dokumentów – unikając przy tym błędów w danych lub obliczeniach.
  • Optymalizacja czasu realizacji zleceń – dzięki temu narzędziu unikniesz opóźnień i zaoferujesz doskonale spersonalizowaną obsługę klienta.
Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *